The Glory ve Jöte Sosyete iş birliğinde, Londra’dan İstanbul’a bir kuir dayanışma gecesi

COVID-19 pandemisinin getirdiği şartlar birçokları gibi kuir performans sanatçılarını, aktivistleri, gece hayatı çalışanlarını da maddi anlamda derinden etkilemekte. Hem kuir sanatçılara destekte bulunmak, hem de görünürlüklerini arttırmak misyonuna sahip olan bir proje; Londra’nın en önemli kuir performans mekânlarından olan olan The Glory ve İstanbul gece hayatının en renkli parti serilerinden Jöte Sosyete iş birliğiyle vuku buluyor.

Seyahat kısıtlamalarının arttığı, gece hayatına ve sahne gösterilerine erişime olan özlemin zirvede olduğu bu zamanlarda, İstanbullu birçok sanatçıyı ve drag queen’i bir araya getirecek olan çevrimiçi organizasyon; Londra’da bulunan, RuPaul Drag Race’e katılan bazı yarışmacıların da sahne aldıkları ikonik mekân The Glory’den canlı yayınlanacak. Etkinlik 7 Mayıs Cuma günü, Türkiye saatiyle 21.30’da takip edilebilecek.

Biletlerin ücretsiz olarak Outsavvy.com adlı internet sitesinden edinilebileceği bu gece için, sanatçıları desteklemek için ücretli bilet seçenekleri de var. Katılmak için bir tık yeterli.

Etkinlikte kimler var?

Zorlu şartlara rağmen üretmekten ve kendini ifade etmekten vazgeçmeyen kuir sanatçılar, performansçılar, drag queenler karşılayacak bizleri. Akış Ka, Anna Tholia, Cake Mosq, Çağlar Almendi, Florence Konstantina Delight, KiKA ve Özlem Ünlü’nün performanslarının ardından; Türkiye’nin önde gelen trans hakları aktivistlerinden Şevval Kılıç, canlı DJ set performansı ile bizleri özlediğimiz dans mekanlarına ışınlayacak. Etkinliğin akışında ayrıca Dramaqueer’in ve Kübra Uzun’un işlerinden de sunumlar olacak.

Yükleniyor...