The Lord of the Rings anime filmine tanıdık sesler

2 Eylül’de Amazon Prime’da prömiyer yapacak The Lord of the Rings: The Rings of Power için heyecanlı bekleyiş sürerken, J.R.R. Tolkien’in fantastik evreninde geçen bir başka projede daha gelişmeler yaşanıyor. New Line Cinema ve Warner Bros. Animation ortaklığıyla hayat bulan, orijinal üçlemeden 250 yıl öncesini konu alacak anime film The Lord of the Rings: The War of the Rohirrim’in seslendirme kadrosunda yer alacak isimlerden üçü duyuruldu. 

Advertisement

Orta Dünya tarihinin en efsanevi figürlerinden olan Rohan Kralı Helm Hammerhand’i odağına alacak filmde, The Lord of the Rings: The Two Towers’ta yaşanan epik savaşa ev sahipliği yapan Miğfer Dibi’nin (Helm’s Deep) anlatılmamış öyküsü de aktarılacak. Rohan Kralı’nın “Hammerhand” (Tokmakel) lakabını almasını sağlayan olayları, Isen Geçidi’ndeki mağlubiyetini, sonraları onun adını alacak Miğfer Dibi’ne geçişini ve bu bölgeyi kuşatma sürecini izlememiz olası. 

Helm Hammerhand’a Succession yıldızı Brian Cox, karakterin kızı Hera’ya da Emma Thompson’un kızı olarak da tanığımız Gaia Wise sesleriyle hayat verecek. Asıl büyük sürpriz ise Peter Jackson’ın The Lord of the Rings filmlerinde Éowyn’i canlandıran Miranda Otto’nun, anlatıcı olarak aynı karaktere dönüyor olması. Mikrofon başına geçecek isimler arasında Luke Pasqualino, Lorraine Ashbourne, Yazdan Qafouri, Benjamin Wainwright, Laurence Ubong Williams, Shaun Dooley, Michael Wildman, Jude Akuwudike, Bilal Hasna ve Janine Duvitski de var.

Yaratıcı ekipte kimler olduğunu da anımsayalım. Üç The Lord of the Rings filminin Oscar ödüllü senaristi Philippa Boyens, yapımcı kimliği ile projede. Blade Runner: Black Lotus’dan anımsanabilecek Kenji Kamiyama ve Joseph Chou ikilisinin yönetmen koltuklarında yer alacakları geçtiğimiz sene duyurulmuştu. Senaryo, The Dark Crystal: Age of Resistance ekibinden Will Matthews ve Jeffrey Addiss’in metnini uyarlayan Phoebe Gittins ile Arty Papageorgiou’ya emanet edilmiş. Peter Jackson filmlerinin makyaj ve görsel efekt departmanından Richard Taylor ile sanat yönetimi departmanından Alan Lee’nin yanı sıra Tolkien illüstrasyonlarıyla meşhur John Howe da projede.

The Lord of the Rings: The War of the Rohirrim için duyurulan vizyon tarihinin 12 Nisan 2024 olduğunu da son olarak not düşelim. Daha önce paylaşılan konsept tasarım çalışmaları hemen aşağıda.