Thurston Moore koleksiyonundan nadir plaklar Londra’da satışa çıkıyor

Sonic Youth’un kurucularından Thurston Moore’un kişisel plak koleksiyonundan 300 albüm, Londra’daki bir dükkânda satışa sunuluyor.

Aralarında “çok nadir” ve “fazlasıyla özel” baskıların da bulunduğu Thurston Moore koleksiyonu, 5 Ekim’de Londra’daki World of Echo isimli dükkânda, sadece altı saatliğine satışta olacak. Söz konusu tarihte Londra’da olup 12:00-18:00 aralığında bu dükkâna gidebilecek olanlar için kaçırılmayacak bir fırsat!

Plak dükkânının sosyal medyadaki paylaşımlarında cazdan noise’a, post-punk’tan krautrock’a, black metal’den ambient’a uzanan bir seçkiden bahsediliyor. Moore’un yeraltı kültürüyle olan yakın ilişkisi ve farklı kültürlerin müziklerine duyduğu ilgiye değiniliyor ve koleksiyonun ne denli nadir parçalardan oluştuğuna dikkat çekiliyor.

Moore ve caz saksofoncusu Mats Gustaffson’un Unseen Recordings tarafından yayınlanmış “plak avı” videosu, müzisyenin koleksiyonuna dair ipuçları verebilir.

Thurston Moore, üç uzun enstrümantal bestesinden oluşan Spirit Counsel’ı da Daydream Library aracılığıyla yayınladı. Toplamda iki buçuk saatlik bir akış süresine sahip albümden, 12 müzisyenin 12 telli elektrik gitarlarla seslendirdiği “Galaxies” parçası hemen aşağıda.