Thurston Moore’dan sürpriz albüm: “screen time”

Sonic Youth’la 3 farklı on yıla damga vuran albümlerin üretiminde ve icrasında kilit rol oynayan Thurston Moore, geçtiğimiz cuma günü tatlı bir sürprizle çıkageldi: Bandcamp’ten dinlemeye açtığı 10 şarkıdan oluşan enstrümantal albüm screen time.

Pandemi dönemini aktif geçiren müzisyenlerden Thurston Moore, 2020 yılının son çeyreğinde By The Fire albümünü yayımlamıştı. Bandcamp’in müzisyen ve plak şirketlerini desteklediği Bandcamp Fridays kapsamında yayımlanan screen time, mahalle ve ev hissiyatı taşıyan şarkı isimleriyle tematik bir albüm intibası yaratıyor. Müzisyenin atmosferik ve deneysel kayıtlarından oluşan albüm hemen aşağıda.

Bir diğer Sonic Youth üyesi Kim Gordon da geçtiğimiz günlerde “Hungry Baby” isimli şarkısının klibiyle gündemdeydi. Kim-Thurston çiftinin kızı Coco Gordon Moore, klipte başrolde.

Thurston Moore demişken, Bant Mag. arşivinde de derinlere bir dalalım. J. Hakan Dedeoğlu’nun, 2005 yılında Sonic Youth’la İstanbul’a gelen Thurston Moore’la, Bant No:9 için yaptığı röportaj burada.

Yazı: Ant Arın Şermet