Tilda Swinton'ın ''Doctor Strange'' uyarlamasında rol alması gündemde

Çizgi roman uyarlamalarının sonu uzun bir süre için gelmeyecek gibi gözüküyor. Marvel’ın Doctor Strange çizgi romanının sinema uyarlaması da başrolde Benedict Cumberbatch ile 2016’nın sonbaharında vizyonda olacak. Ünlü oyuncu Tilda Swinton’ın, filmde ”The Ancient One” karakterini canlandıracağı konuşuluyor!

Advertisement

The Ancient One, çizgi roman serisinin ana karakteri Doctor Strange’in akıl hocası. Seride ilk başlarda Doctor Strange’e bencilliği yüzünden yardım etmeyi reddeden The Ancient One, kahramanın kendini ispat etmesinin ardından kendisine mistik birikimini aktarmayı kabul ediyor.

Benedict Cumberbatch’in Dr. Stephen Strange karakterine hayat vereceği filmde The Exorcism of Emily Rose ve The Day That The Earth Stood Still filmleriyle tanınan Scott Derrickson yönetmen koltuğunda yer alacak. Oscar ödüllü oyuncu Tilda Swinton, The Ancient One karakterini canlandırmak için en kuvvetli aday olarak gözüküyor. Ayrıca geçtiğimiz günlerde de filmin kötü karakterini 12 Years A Slave filmiyle tanıdığımız Chiwetel Ejiofor’un canlandıracağı haberleri gelmişti. Filmin çekimleri bu yaz İngiltere’de başlıyor!