Timothée Chalamet, yeni “Dune” uyarlamasının başrolü için en kuvvetli aday

Sicario, Arrival ve Blade Runner 2049 gibi filmlerin yönetmeni Denis Villeneuve’ün bir süredir hazırlıkları devam eden Dune uyarlamasından yeni haberler ver. Filmin baş karakteri Paul Atreides’i oynaması için en kuvvetli aday Timothée Chalamet.

Özellikle Call Me By Your Name filminde sergilediği performansla adından söz ettiren ve Oscar’a aday gösterilen Chalamet’nin söz konusu filmle rol almak için anlaşma imzalamaya çok yakın olduğu gelen haberler arasında. Daha önce David Lynch tarafından sinemaya uyarlanmış olan Dune ’da söz konusu karakteri canlandıran isim Kyle MacLachlan olmuştu.

Villeneuve’ün iki ayrı filme bölerek çekmeyi planladığı Dune uyarlamasının senaryosu, Forrest Gump, Munich ve The Curious Case of Benjamin Button gibi filmlerin senaristi olan Eric Roth tarafından yazılacak. Henüz film için bir vizyon tarihi açıklanmış değil.

Paul Atreides karakterini oynaması muhtemel gözüken Timothée Chalamet, geçtiğimiz yıla damgasını vurduktan sonra birçok yeni projede rol almaya devam ediyor. Call Me By Your Name ’in devam filminde de rol alacak olan Chalamet, başrollerini Steve Carell ile paylaştığı roman uyarlaması Beautiful Boy ’la karşımızda olacak. Genç aktörün çekimleri devam etmekte olan filmleri arasında Woody Allen komedisi A Rainy Day in New York, David Michôd imzalı dram filmi The King ve Greta Gerwig’in merakla beklediğimiz yeni filmi Little Women bulunuyor.