Timothée Chalamet’li Bob Dylan biyografisi askıya alındı

James Mangold’un yönetmen koltuğunda, Timothée Chalamet’nin de başrolünde olacağı Bob Dylan biyografisi Going Electric’in ertelendiği duyuruldu.

Filmin görüntü yönetmeni Phedon Papamichael, Going Electric’in dönem filmi olması nedeniyle çok fazla kostüme ve başka detaylara gerek olduğunu ve bunları COVID-19 şartları altında hazırlamakta zorlandıklarını söyledi. Papamichael projenin tamamen öldüğünü düşünmüyor ama çoğunluğu sıkış tepiş kulüplerde bolca dönem kostümüyle geçecek olan filmin mevcut şartlar dolayısıyla ertelenmek durumunda olduğunu dile getirdi. 

Chalamet’den filme dair aldığımız son haber de Joel Coen’den tavsiye istemesiyle ilgili. Coen Kardeşler’in yönettiği Inside Llewyn Davis filminin Bob Dylan’dan ilham aldığını öğrenen Chalamet, tavsiye istemek için soluğu Coen’lerin kapısında almış. Joel Coen’e göre Dylan’ın büyüsü yaptığı işin kalitesinden çok miktarında ve sürekliliğinde. Coen hiç de haksız değil elbet. Bob Dylan, yeni albümünü geçtiğimiz temmuz ayında yayımlamıştı.

Genç yıldız Chalamet’nin heyecanla beklediğimiz işleri arasında Denis Villeneuve’ün vizyon tarihi bir yıl ileri çekilen Dune uyarlamasının yanı sıra Wes Anderson’ın dev kadrolu yeni işi The French Dispatch ve Adam McKay’in yöneteceği, Leonardo DiCaprio ve Jennifer Lawrence’ın başrollerini üstleneceği Don’t Look Up var. 

Yazı: Naz Başaran

Yükleniyor...