Tomb Raider’ın devam filmine dair detaylar

Başrolünde Oscar ödüllü Alicia Vikander’le 2018’de geri dönen Tomb Raider serisinin ikinci filmine dair detaylar belli oldu. 

Video oyun aleminin en popüler kadın kahramanlarından birini ekrana taşıyan Tomb Raider, ilk olarak 2000’lerin başlarında Angelina Jolie’li bir seriyle sinemaya uyarlanmıştı. Alicia Vikander’i başrolünde izlediğimiz yeni serinin ilk filmi, video oyun serisinin 2013’te çıkan onuncu versiyonundan uyarlanmıştı. Henüz yeni filmin spesifik olarak hangi Tomb Raider macerasından yola çıkarak çekileceği açıklanmadı.

İkinci film için farklı bir yönetmenle çalışmaya karar veren yapımcılar, bu görevi İngiliz sinemacı Ben Wheatley’e teslim etti. High-Rise, Free Fire ve Kill List gibi dikkat çekici işlere imza atan Wheatley, son olarak Brexit temalı zombi dizisi Generation Z’e dair haberlerle gündeme gelmişti. Filmin senaryosu da Wheatley’le birçok yapımında çalışan eşi Amy Jump tarafından yazılıyor.

MGM’in açıklamalarına göre filmin çekimleri önümüzdeki yılın ilk yarısında başlayacak. Ben Wheatley’nin Tomb Raider’ı 16 Mart 2021’de vizyona girecek.