Ve nihayet: “Watchmen”den ilk fragman

HBO’nun merakla beklediğimiz çizgi roman uyarlaması Watchmen’den ilk fragman nefes kesiyor!

Lost’un yaratıcılarından David Lindelof’un yönetmenliğinde dizi olarak uyarlanacak Watchmen çizgi romanı, Alan Moore ve Dave Gibbons ikilisinin ilk olarak 1986 yayımladıkları ve süper kahraman anlatılarına yeni bir soluk getiren bir başyapıt. Daha önce sinemaya da uyarlanan Watchmen’in HBO’da yayınlanacak dizisi hakkında çıkan haberler, doğrudan çizgi romanların akışını takip etmeyecek ve dizinin işlediği temalar arasında gezinen bir dizi olacağı yönündeydi.

Sonbaharda yayınlanacak dizi günümüzde geçecek. Fragmandan gördüğümüz kadarıyla da Watchmen serisinin baş kahramanlarının ikonlaştığı bir ortam bizi bekliyor. Dizinin ilk fragmanında yüzlerine kült karakter Rorschach’ın maskelerinden geçirmiş bir gizli örgüt ve üniformalarında Silk Spectre’ye referans veren polisler görüyoruz. Oyuncu kadrosunda Jeremy Irons, Yahya Abdul-Mateen II, Frances Fisher, Regina King ve Tim Blake Nelson gibi isimleri bulunduran dizinin ilk sezonu 10 bölümden oluşacak.

Seriye yeni karakterler de katacak olan bu uyarlamanın, günümüzde her taşın altından çıkan çizgi roman uyarlamalarına yeni ve keskin bir soluk getireceğini tahmin etmek pek güç değil.