Her şey bir arada, her şey bir arenada!

Önümüzdeki yıl 10. yaşını kutlayacak olan Volkswagen Arena, yeni sezonun fitilini ateşliyor. 

Türkiye’nin yüksek sesli canlı performans altyapısıyla donatılan ilk çok amaçlı kapalı müzik ve etkinlik mekânı olan Volkswagen Arena’da yine çok yönlü ve katılımcıyı içine çeken etkinlikler bizi bekliyor.

Bir kez daha konserlerden spor müsabakalarına, tiyatrodan Espor şampiyonalarına çeşitli buluşmalara ev sahipliği yapacak Volkswagen Arena’nın mottosu: “Her Şey Bir Arenada”.

Sonbahar takviminden öne çıkanlar

Jeton Presents: Carl Cox
23 Eylül 2023

Tech house ve minimal techno gibi türlerin yaşayan efsanesi, Intec Digital kurucusu ve dünyanın dört bir yanındaki elektronik müzik festivallerinin favori isimlerinden Carl Cox, Jeton Records sunumuyla yeniden İstanbul’da. Hybrid set performansıyla sahnede olacak Carl Cox, geçtiğimiz Aralık ayında beşinci stüdyo albümü Electronic Generations’ı yayımlamıştı. Dans maratonunu başlatacak isimler Jeton Records kadrosundan Ferhat Albayrak ve Kuvoka.


Harlem Globetrotters 
12 Ekim 2023

1926’dan bu yana parkede atletizm ve komediyi buluşturan şov maçları yapan ve şimdiye dek 124 ülkeyi gezen basketbol takımı Harlem Globetrotters, özel bir performansla Volkswagen Arena’ya geliyor. 100. yıldönümüne yaklaşan Globetrotters’ın güncel kadrosunda Jahmani “Hot Shot” Swanson ve Flip lakabıyla tanınan Saul White gibi yıldız figürler yer almakta. Freebird Agency organizasyonuyla, dünyayı turlamaya verdikleri bir senelik molanın ardından daha önce hiç sergilemedikleri bir oyunla karşımıza çıkacaklar üstelik.


+1 Oktoberfest
14-15 Ekim 2023

Almanya’nın bir efsaneye dönüşen Oktoberfest geleneği, yıllar içinde dünyanın dört bir yanında coşkuyla kutlanan bir festival hâlini aldı. 14-15 Ekim’de gerçekleşecek +1 Oktoberfest, katılımcılarına eğlence, lezzet ve dans vadeden programıyla Volkswagen Arena’yı bir festival alanına dönüştürecek. Piknik masalarında farklı tadımlar yapıp çeşitli atölyelere de katılabileceğiniz festivalde sahne Shantel, Goran Bregovic, Hey! Douglas ve Göksel’in.


Garou
27 Ekim 2023

Notre Dame de Paris müzikalindeki Quasimodo rolüyle dünya çapında üne kavuşan Kanadalı müzisyen Garou yeniden Volkswagen Arena’da. Joe Dassin anısına ithaf ettiği 2022 çıkışlı albümü Garou joue Dassin ile üç yıllık sessizliğini bozan Garou’nun diskografisinde R&B’den şansonlara, pop müziğin farklı akımlarından izlere rastlamak mümkün. Hâliyle konserinin de bu çeşitliliği yaşatacağına şüphe yok. 


Marcus Miller
31 Ekim 2023

Müzikal kariyerinin 45. yılını kutlayan bas virtüözü Marcus Miller’la buluşmamız Volkswagen Arena’da. Kod Müzik organizasyonuyla gerçekleşecek konserde Miller’a enstrümanlarında her biri dünyaca üne sahip müzisyenler eşlik edecek. Trompette Russell Gunn, davulda David Chiverton, saksafonda Donald Hayes ve klavyede Julian Pollack Miller. İki Grammy Ödüllü müzisyen, akıl hocası Miles Davis’in bestelerinden, kariyerindeki önemli kayıtlara ve kendi bestelerine uzanan bir seçkiyle sahnede olacak.


Red Bull Campus Clutch Dünya Finali
23-24 Kasım 2023

Riot Games’in 2020’den bu yana dünya çapında bir fenomen olan oyunu VALORANT fırtınası bu kez İstanbul’u etkisi altına alacak. 

Dünyada sadece üniversite öğrencilerinin katılabildiği en büyük VALORANT turnuvası olan Red Bull Campus Clutch’ın dünya finali, üçüncü yılında ilk kez İstanbul’da ve çevrimdışı düzenlenecek. 

50 ülkenin şampiyon takımlarının kıyasıya mücadelesine Volkswagen Arena ev sahipliği yapacak. 

Başka neler var?

Sagopa Kajmer – 22 Eylül – Organizasyon: ApplePie Production
Kevin de Vries – 7 Ekim – Organizasyon: FG 93.8 
Mem Ararat – 20 Ekim – Organizasyon: Ziz Müzik (Tüm biletler tükendi.)
Ferhat Albayrak All Night Long – 21 Ekim – Organizasyon: Jeton Records
Darüşşafaka Lassa Basketbol – Sezon Boyunca

Her hayale göre dönüşen ve her hayali gerçeğe dönüştüren Volkswagen Arena’nın etkinlik takvimine buradan ulaşabilirsiniz.