“Watchmen” yapımcısı Tom Spezialy’den bir Marvel dizisi

Sony, Spider-Man evreninden çeşitli karakterleri ekrana taşıyan anlatılarına bir yenisini daha ekliyor. Bu kez kahramanımız Silk ve projenin başında Watchmen yapımcılarından Tom Spezialy var.

Kore asıllı bir Amerikalı olan Silk karakteriyle, gerçek adıyla Cindy Moon, ilk kez 2014’te The Amazing Spider-Man 1 çizgi romanında tanıştık. Sınıf arkadaşı Peter Parker’la aynı zamanlarda radyoaktif bir örümcek tarafından ısırılarak parmak uçlarından ağ fırlatma, yüksek hız ve silk-sense olarak bilinen örümcek güçlerine erişen bir kahraman kendisi.

Spider-Man filmlerinin yapımcısı Amy Pascal ve Sony, bu karakterin bir televizyon uyarlaması üzerine çalıştığını 2018’de duyurmuştu. Senaryosunun Lauren Moon (Atypical) tarafından yazılacağı diziye dair yayın tarihi ve bölüm sayısı gibi ayrıntılar gizli tutulmuştu. 

Tom Spezialy
Yaratıcı ekipte kimler var?

Sony’nin diziyi Amazon Prime Video’ya yönlendirmesinin ardından Silk’in yaratıcı kadrosu da şekillenmeye başladı. Filmografisinde Watchmen’in yanı sıra Ash vs Evil Dead, The Leftovers ve Desperate Housewives gibi yapımlara rastladığımız Tom Spezialy, Silk dizisinin yürütücü yapımcısı oldu. Projede yer alacak diğer isimler arasında Spider-Man: Into The Spider-Verse senaristleri Phil Lord ve Chris Miller da var.

Spezialy’nin gelecek projeleri arasında senarist olarak yer aldığı Lake Success isimli bir mini dizi var. Başrolünde Jack Gyllenhaal’u izleyeceğimiz yapım; işini, ailesini ve tüm hayatını ardında bırakıp üniversite yıllarındaki sevgilisini bulmaya koyulan Barry Cohen isimli iş insanını merkezine alacak.

Yazı: Açelya Eren