Yeni Berkun Oya filmi Cici’ye ilk bakış

Krek Tiyatro Topluluğu ile ortaya çıkardığı dört başı mamur oyunlarla köklü bir tiyatro kariyerine sahip olan Berkun Oya, 2007’de yazıp yönettiği ilk sinema filmi İyi Seneler Londra ile farklı disiplinlerdeki iddiasını ortaya koymuştu. Türkiye’de bir dijital platform için yapılmış ilk dizi olan Masum’un metnini yazdı, bir sonraki adımı ise en fazla ses getiren işi oldu.

Bir Başkadır, Netflix tarihinin en popüler yerli içeriklerinden olmakla kalmadı; 2020’yi tanımlayan televizyon olaylarından birine dönüştü. Türkiye portresini farklı sosyo-ekonomik sınıftan karakterler üzerinden, bir alegori formunda çizmeyi amaçlayan yapım; gerek ülkeye dair açtığı tartışmalarla, gerekse paylaşım rekoru kırılan sahne ve replikleriyle haftalarca gündemdeydi.

Son olarak Taylan Biraderler’in Azizler’i için kalem oynatan Berkun Oya, Netflix ile yaptığı üçüncü iş birliğiyle geri dönüyor. Bir Başkadır’da olduğu gibi hem rejide hem senaryoda parmağının bulunduğu yeni filmi Cici’den ilk fragman ve görseller teşrif etti, yayın tarihi duyuruldu.

Oyuncu kadrosunda Ayça Bingöl, Fatih Artman, Funda Eryiğit, İncinur Daşdemir, Nur Sürer, Okan Yalabık, Olgun Şimşek, Şevval Balkan ve Yılmaz Erdoğan’ın bulunduğu Cici; acı bir kaybın ardından köyden kente göçen bir ailenin yaklaşık 30 yıl sonra eski evlerinde buluşmasını konu alıyor. Aradan geçen uzun yıllardan sonra gerçekleşen bu buluşmayla birlikte bastırılmış duygular ve sırlar ortaya çıkıyor, eski yaralar yeniden açılıyor.

Cici, 27 Ekim’de Netflix kataloğunda olacak.