Yeni Thor: Love and Thunder fragmanında kimler var kimler

Marvel sinematik evreninin 29., Thor serisinin 4. filmi olan Thor: Love and Thunder için geri sayım, tazecik tanıtım materyalleriyle devam ediyor. Taika Waititi’nin bir kez daha yazıp yönettiği filmin yeni fragmanında Christian Bale’in hayat verdiği Gorr the God Butcher, Zeus suretinde Russell Crowe ve Guardians of the Galaxy ekibinden tanıdık yüzleri görmek mümkün.

Advertisement

Bu sefer Thor (Chris Hemsworth) şimdiye kadar karşılaştıklarına benzemeyen bir serüvene atılıyor: İç huzur yolculuğuna. Ancak emekliliği, tanrıların yok edilmesini isteyen, Gorr the God Butcher olarak bilinen galaktik bir katil tarafından kesintiye uğruyor. Karşılaştığı bu tehditle mücadele etmek için Valkyrie (Tessa Thompson), Korg (Taika Waititi) ve Mjolnir’i Mighty Thor olarak kullanan eski kız arkadaşı Jane Foster’ın (Natalie Portman) yardımlarına başvuruyor. Birlikte, Gorr the God Butcher’ın intikamının gizemini ortaya çıkarmak ve çok geç olmadan onu durdurmak için kozmik bir maceraya atılıyorlar.

Entertainment Weekly‘ye yakın geçmişte verdiği röportajda “Yapmak istemediğim tek şey Thor: Ragnarok‘u tekrar yapmamaktı, çünkü bu zaten yapıldı” diyen Taika Waititi, “Seride en az beklenen şey nedir?” sorusunu kaynak alarak harekete geçtiğini ve böylece orta yaş krizi ve kimlik bunalımlarıyla boğuşan bir Thor portresi çizme fikrinin ortaya çıktığını belirtmişti. Bu filminde Marvel’ın en dişli kötülerinden biriyle karşı karşıya gelecek kahramanımız, bir yandan da içsel çatışmalarıyla mücadele edecek.

Thor: Love and Thunder Türkiye’de 8 Temmuz 2022’de vizyona girecek.