Zack Snyder, Netflix için bir zombi filmi çekiyor

Watchmen ve Batman v Superman: Dawn of Justice gibi filmlerin yönetmeni Zack Snyder, Netflix’te yayınlanacak bir filmin yönetmen ve yapımcılığını üstlenecek.

2017 sonbaharında vizyona giren Justice League filminin yönetmeni olan Snyder, çocuklarından birini bu dönemde kaybetmesi sebebiyle filmi tamamlamadan projeden ayrılmıştı. O zamandan bu yana da herhangi bir filmde yönetmen olarak yer almayan Snyder, bir zombi filmiyle dönüyor. Netflix’te yayınlanacak Army of the Dead, Las Vegas’ta başlayan bir zombi salgını esnasında yaşanan bir soygun girişimini konu ediyor. Bu yaz çekimlerine başlanması planlanan filmin, 2007 yılında Warner Bros. için de gündeme geldiği fakat yapımcılarla anlaşılamaması sonucunda bu zamana kadar beklendiği gelen haberler arasında.

Kariyerinin ilk uzun metraj filmi Dawn of the Dead’in yeniden çekimi olan Zack Snyder, çektiği birçok süper kahraman filminin ardından yeniden zombi dünyasına geri dönüyor. Filmle ilgili kısa bir röportaj veren Snyder, filmin şimdiye kadar izlediğimiz en tuhaf zombi filmlerinden biri olacağını ve elinden gelen en çılgın filmi yapmayı istediğini belirtiyor.