Zoë Kravitz’den “High Fidelity”nin iptaline haklı tepkiler

Nick Hornby’nin 1995 tarihli romanından ve 2000 yapımı Stephen Frears filminden ilhamla yaratılan Hulu dizisi High Fidelity, ilk sezonun ardından gelen iptal haberiyle hayal kırıklığı yarattı. Cinsiyet eşitliğinin, ırksal çeşitliliğin de en az içerikler kadar önem arz etmesini dilediğimiz televizyon endüstrisinde; başrolde siyah bir kadına yer veren, iyi eleştiriler almış bir yapımın hiçbir hassasiyet gözetmeden iptal edilmesi tepkiye yol açtı. Karardan mutsuz olanların başında ise dizinin yürütücü yapımcısı ve başrol oyuncusu Zoë Kravitz yer almakta.

Oyuncu, dizi ekibinin yer aldığı fotoğrafları “Bu diziye kattığınız tüm sevgi ve yürek için teşekkür ederim. Hepinize hayranım. Ve bizi izleyen, seven ve destekleyen herkese de teşekkür ederim.” notuyla Instagram hesabından paylaştı. Mindy Kaling, Reese Witherspoon, Lena Waithe gibi ünlü isimlerin destek mesajlarının yer aldığı postta, “Hepinizi çok özleyeceğim” yazan bir yorum da oyuncu Tessa Thompson’dan geldi. Kravitz ise kendisine verdiği cevapla, çevrimiçi izleme platformuna haklı bir eleştiride bulundu: “Sorun yok. En azından Hulu’nun, beyaz olmayan kadınların yer aldığı bir sürü başka dizisi var. Ah, dur bir saniye!”

High Fidelity dizisi, Brooklyn’in “nezihleştirilmeye” çalışılan bir mahallesinde, eski moda plak dükkânını ayakta tutmaya çalışan Robyn’i odağına alıyordu. Karakter geçmiş ilişkilerini müzik ve pop kültürü aracılığıyla yeniden gözden geçirirken, bir yandan da tek gerçek aşkını atlatmaya çalışmaktaydı. Kravitz dışında; kadroda Da’Vine Joy Randolph, David H. Holmes, Jake Lacy ve Kingsley Ben-Adir gibi isimler bulunuyordu. Orijinal yapımda ise Kravitz’in annesi Lisa Bonet’i de izlemiştik.

Yaz: Merdan Çaba Geçer