“Godzilla: Monster Planet” anime filminden ilk fragman

“Godzilla: Monster Planet” anime filminden ilk fragman

Bir üçleme olarak kurgulanan yeni Godzilla anime serisinin ilk filmi kasım ayında Japonya’da gösterime giriyor. Ardından Netflix’te görücüye çıkacak olan Godzilla: Monster Planet isimli anime filmden ilk fragman paylaşıldı.

Kōbun Shizuno ve Hiroyuki Seshita’nın yönetmenliğini paylaştığı film, Polygon Pictures ve Toho Animation ortaklığıyla hayata geçiyor. 2048 yılında geçen film, Godzilla ve diğer büyük canavarlar tarafından ele geçirilen dünyayı terk etmek durumunda kalan insanları konu ediyor. Tau Ceti e isimli bir gezegene giden insanlar, buradaki yaşam olanaklarının yeterli olmayışı sebebiyle uzay gemisini terk edemezler. Ardından Haruo isimli birinin, dünyaya geri dönmek ve gezegeni canavarların elinden kurtarmak fikriyle bir grup insanın atıldığı macerayı izleyeceğimiz Godzilla: Monster Planet‘in senaryosu, Tokyo Anime Awards’ta En İyi Senaryo ödülünü kazanan Gen Urobuchi tarafından yazıldı.

Filmden görücüye çıkan ilk fragmanı aşağıdaki bağlantıdan izleyebilirsiniz. 17 Kasım’da Japonya’da seyirciyle buluşacak filmin, yıl bitmeden Netflix kataloğundaki yerini alması bekleniyor.

Benzer yazılar