15 Ocak’ta kavuşacağımız yeni shame albümünden dördüncü tekli

Londralı post punk grubu shame’in 15 Ocak’ta yayımlanacak ikinci albümü Drunk Tank Pink, sabırsızca yolunu gözlediğimiz kayıtlardan. Albümden yayımlanan ilk üç tekli (başta aralıkta paylaşılan “Snow Day” olmak üzere) yeni shame şarkıları için beklentilerimizi yükseltmişti. Haklı olarak.

Dead Oceans etiketiyle yayımlanacak albüme günler kala paylaşılan “Nigel Hitter” isimli şarkı için solist Charlie Steen, albümün en önemli bölümlerinden birine işaret ettiğini vurguluyor. Günlük rutinlere ve tekrarlara odaklanan şarkının çıkış noktası da shame’in turne döneminin bitmesinin ardından, yapılması gereken her şeyin büyük bir yük hâlini alması ve Steen için bir kişisel meydan okumaya dönüşmesi olmuş.

Parçada shame’den duymaya alıştığımız ve shame’den duymayı çok sevdiğimiz kakafoni hâli yine ustalıkla işlenmiş. Nefis bas tonları ve gitar partisyonlarının yarattığı aksak ve sarmal yapının üstüne Steen’in serpiştirdiği melodiler, grubun alameti farikasına işaret ediyor. Henüz hiçbir shame parçası dinlemediyseniz, güzel bir tanışma olabilir.

Maxim Kelly’nin yönetmenliğini üstlendiği “Nigel Hitter” klibinde, arşivlerin derinliklerinde bulunmuş ve çocuk gelişimine yönelik araştırma ve deneyler yapan bir hastaneden görüntüler var. Araya önlükleriyle sızmış shame üyelerini ve deepfake teknolojisiyle şarkıya eşlik eden bebekleri izliyoruz.