Bir Neil Gaiman uyarlaması daha

Netflix’in The Sandman uyarlaması için kalp atışlarımız hızlanmakta. 25 Eylül’de gerçekleşecek “TUDUM” etkinliğinde seriden ilk görüntülerin paylaşılacağını bekliyoruz. Fakat bu sırada diğer streaming servisleri de çeşitli Neil Gaiman uyarlamaları için çalışmalarını sürdürüyor.

İlk olarak 1991’de The Sandman #25 sayfalarında çizgi roman âlemine adım atan ve sonra birçok farklı DC / Vertigo serisinde karşımıza çıkan Dead Boy Detectives’e odaklanacak yeni bir dizi geliyor. Öldükten sonra dünyayı terk etmeyip, buradaki kimi doğaüstü güçlerle işlenen suçları aydınlatmak üzere dedektiflik yapmaya başlayan 2 arkadaş Charles Rowland ve Edwin Paine odakta olacak. HBO Max’in pilot bölümünü sipariş ettiği dizinin yapımında Neil Gaiman’ın dâhiliyetine dair bir açıklama yapılmadı.

Tahminler Dead Boy Detectives’in, şu sıralar HBO Max’te yayımlanan Doom Patrol dizisinin bir spin-off’u olduğu yönünde. Zira bu 2 karakter, dizide de mevcut. Charles Rowland’ı Game of Thrones’da Ned Stark’ın gençliğini oynayan Sebastian Croft canlandırıyor. Doom Patrol’ın önümüzdeki bölümlerinde karşımıza çıkacak Edwin Payne karakterine de Ty Tennant hayat verecek. Bu oyuncuların Dead Boy Detectives’de olup olmadığına dair bir bilgi paylaşılmamış olsa da 2 dizinin yaratıcı ekipleri hemen hemen aynı kişilerden oluşuyor. Croft ve Tennant’ın yeni Gaiman uyarlamasında rol alması yüksek ihtimal.

Çekimleri kasımda başlayacak 1 saatlik pilot bölümün yürütücü yapımcısı, Doom Patrol dizisinin yaratıcısı Jeremy Carver. Yine Doom Patrol’ın ardındaki Berlanti Productions da projeye katılmış.

American Gods’ın yarattığı hayal kırıklığı damaklarda tazeliğini koruyor. Bir diğer Gaiman uyarlaması Good Omens, yüzleri güldüren ilk sezonunun ardından kaynak materyalin ötesine geçecek fakat Neil Gaiman tarafından yazılan yeni bir sezonla geri dönecek. Amazon’un ünlü yazarın Anansi Boys romanını da sinematik dünyaya taşımaya niyetli olduğu biliniyor. Anlayacağınız, yakın gelecekte fantastik edebiyatın yıldız yazarı Neil Gaiman’ın yarattığı büyüleyici evrenler, peşi sıra ete kemiğe bürünmüş olarak ekranlarda belirecek.