Biyikof ve Kerem Ardahan, "Cry Baby" sergisiyle Bant Mag. Havuz/Bina'da

Hem birçok sergi hem de farklı yayınlar için solo ve kolektif üretimlerini sürdüren ressamlar Biyikof ve Kerem Ardahan’ın, uzun zamana yayılan ortaklıkları vesilesiyle yarattıkları “dil dışı diyalog”larıyla hayat verdiği yeni sergisi “Cry Baby”, 13 Kasım itibariyle Bant Mag. Havuz / Bina’da. 

Serginin açılış buluşması 13 Kasım Cumartesi günü 19.00’da başlayacak. 11 Aralık’a dek her gün saat 19.00’a kadar ziyarete açık olacak serginin ardındaki yaratım sürecini, sanatçılar şöyle anlatıyor: 

Birlikte resim yaparken yakaladığımız ortak bir bakış açısı var.  

Farklı, sınıflandırılmamış, adı konmamış, keşfedilmemiş, örnek alınmamış,  ele avuca gelmemiş, genel tanıma göre bozuk, hasta, çirkin, düzensiz, tanımsız olana hatta serseri, itaatsiz, kusurlu olana başka bir gözle bakmaya başlıyoruz.  

Bunların bizim ve doğanın zenginliğinin birer parçası olduğuna inanıyoruz. Resim, her şeyin kusursuz olması gerektiği düşünülen günümüz dünyasının karmaşık ve belirsiz zemininde kusurları, korkuları ve her türlü duyguyu dışa vurmamızı sağlayan bir ifade aracı. Bizi bir araya getiren bir oyun.  

Bir sonuca varması gerekmeyen, kazananı olmayan ve belirsizliğe kucak açan bu oyun, endişelerle, korkularla, huzursuzlukla, pişmanlıklarla kol kola dans ettiğimiz, iki kişi olarak tekil kusurlarımızda buluştuğumuz dil dışı bir diyaloğa dönüşüyor.  

“Cry Baby”; bütün bu sürecin ortaya çıkardığı enerji, tırmalama, bağırtı, çağırtı, sıkıntı  ve kanırtmanın izlerini taşıyor.