Bong Joon-ho, gelecek projelerinin arasına müzikal bir film ekledi

Parasite filminin Güney Koreli yönetmeni Bong Joon-ho, “tutku projelerim” diyerek hazırladığı listesine bir de müzikal film ekledi. Yönetmenin hayalini kurduğu bu film alışılmışın dışında bir müzikale işaret ediyor. 

Bong Joon-ho, Empire’a verdiği röportajda müzikal projesini şöyle tanımlamış: “Düşünsenize bir karakter var ve tam şarkı söyleyecekken ‘Aman Tanrım, lanet olsun, bu çok utanç verici!’ diyor ve şarkı söylemeyi bırakıyor. Harika müzikaller yapılmış şimdiye kadar, Singin’ In The Rain mesela. Ama onu izlerken utançtan kızarmaya başladım. Bu nedenle yapacağım film farklı olmak zorunda.” 

Yoğun Oscar programı sebebiyle zihinsel ve fiziksel olarak oldukça yorgun olduğunu belirten yönetmen, yakın zamanda Parasite’ın devamı niteliğinde bir film projesine kalkışmayacağını da söylemişti. Öte yandan filmin, HBO yapımıyla dizi olarak çekileceği ve proje için yönetmenin yoğun halde çalışmaya başladığı da bilinmekte. Öyle ki dizinin kadrosundan ilk isim Mark Ruffalo olarak açıklanmıştı. Bu projenin yanı sıra Bong’un düşündüğü ama henüz resmî olarak açıklamadığı iki film daha olduğu da Oscar sonrası yaptığı açıklamada ağzından dökülmüştü. Bu filmlerden birini Korece çekeceğini ve aksiyon / korku türünde olacağını belirten yönetmen, ikinci filmini de 2016 yılında yaşanmış bir olaya dayandırarak çekeceğini ve dilinin İngilizce olacağını açıklamıştı. Hangi filmin daha önce çekileceği tam bilinmese de her iki filmin de yönetmenin üzerinde konuştuğu müzikal filmden önce çekilmesi muhtemel gözüküyor. 

Yazı: Işıl Saykan