Céline Sciamma’nın yeni filminin adı “Petite Maman” ve çekimler Paris’te başladı

Geçtiğimiz senenin en büyük sinema olaylarından biri olan Portrait de la jeune fille en feu’nün yönetmeni Céline Sciamma, yaz aylarında sinyallerini verdiği yeni projesi için sete girdi. İsminin Petite Maman olacağı açıklanan filmin aralık başına dek sürmesi planlanan çekimleri Paris’te başladı. 

Advertisement

Temmuz ayında bir oyunculuk ajansının duyuru niteliğindeki tweeti, Sciamma’nın yeni bir proje için ön prodüksiyon sürecinde olduğunu ortaya çıkarmıştı. İlanda, 7 ve 10 yaşındaki Nelly ile Marion isimli iki karakter için çocuk oyuncular arandığı belirtilmişti. Petite Maman’nun konusuna dair detaylar henüz paylaşılmasa da iki çocuk karakterin etrafında şekilleneceği biliniyor.

Senaryosu da Céline Sciamma tarafından yazılan Petite Maman’nun görüntü yönetmenliğini  Claire Mathon üstleniyor. Sciamma – Mathon ikilisi, Portrait de la jeune fille en feu için de birlikte çalışmıştı. Yakın gelecekte izleyeceğimiz bir başka Sciamma filmi daha var. Fransız sinemacının senaryosunu Jacques Audiard ile birlikte yazdığı ve Audiard’ın yönetmenliğini üstlendiği Les Olympiades filminin de çekimleri sürüyor. 

Portrait de la jeune fille en feu, 2019: En İyi 50 Film listemizde dergi ekibinin oy birliğiyle 1 numarada yer almıştı. Film, 72. Cannes Film Festivali’nde kazandığı “En iyi senaryo” ve “Queer Palm”ın yanı sıra dünya festivallerinde 40’dan fazla ödüle layık görülmüş, ayrıca Altın Küre adayları arasında yer almıştı.