Chino Moreno’ya göre yeni Deftones albümü 2020’de yayında

Nu-metal akımına öncülük ederek 1990’ların çehresini değiştiren gruplardan olan Deftones, 2018 sonlarında sosyal medyadan sinyallerini verdiği yeni albümü için önümüzdeki yılı işaret ediyor.

Grubun solisti Chino Moreno, dokuzuncu Deftones albümüne dair ilk somut ipuçlarını NBC 7 San Diego’ya verdi. 2 Kasım’da gerçekleşen Dia De Los Deftones festivali sebebiyle bir röportaj veren Moreno, yılın tamamını şarkı yazarak ve kayıtlar yaparak geçirdiklerini dile getirdi. Daha önceki albümlerinde olduğu gibi kendilerine bir zaman sınırlaması koymaktan kaçındıklarını ve bu kez hazırlık aşamasını kendileri için de keyifli bir hale getirdiklerini vurgulayan Chino Moreno, yaz aylarında bir albümü dolduracak kadar şarkı kaydettiklerini belirtti. Parçaların enstrüman kayıtlarının tamamlandığını ve şu sıralar sözler ve vokal melodileri üzerine çalıştıklarını da sözlerine ekleyen Moreno, albümü olabildiğince erken yayınlamak istediklerini ama içlerine sinene dek de bekleyeceklerini söyledi. 

Son olarak 2016’da Gore albümünü yayınlayan Deftones, 2020’de yeni bir stüdyo albümüyle dönüyor. Ardından da iki üç yıl boyunca turne yapmak istediklerini söylüyor Chino Moreno. İstanbul’a tek ziyaretlerini 24 Haziran 2006’da yapan ekip, yaklaşık 15 yılın ardından turne rotasını bu taraflara döndürür diye umuyoruz.

Ve tabii, Deftones demişken bir nostalji yapmayı da ihmal etmeyelim.