David Hasselhoff’tan yeni müzik kariyeri girişimi

80’ler ve 90’larda büyüyenlerin Kara Şimşek’in Michael Knight’ı ve Sahil Güvenlik’in Mitch’i olarak tanıdığı David Hasselhoff bugüne kadar inişli çıkışlı seyretmiş müzik kariyerinde post-punk şarkıcısı başlıklı yeni bir sayfa açtı.

Hasselhoff, geçtiğimiz ay yeni klipinde kullanmak üzere takipçilerinden gözlerini ve yüzlerini videoya alarak #EYESforHOFF hashtagiyle paylaşmalarını istemişti.

Nitekim Hasselhoff, 27 Eylül’de Cleopatra Records etiketiyle post punk şarkılarının cover’larından oluşan bir albüm yayınlıyor ve albüme adını veren ilk tekli, punk soslu gotik rock grubu The Lords Of The New Church’ün 1982 tarihli “Open Your Eyes”ının bir cover’ı.

“Open Your Eyes” için The Stooges grubunun gitaristi James Williamson ile birlikte çalışan Hasselhoff, şarkıyı neden cover’ladığını şöyle açıklamış: “Bu şarkının durumumuzu açıkladığını düşünüyorum ve bu şarkı ile derdimizi anlatmaktan gurur duyuyorum. ‘Open Your Eyes’ bugün hâlâ 30 yıl önce yazıldığı zamanki kadar güncel! Şimdi dünyayı yeniden harika hale getirelim!” Şarkının küresel farkındalık mesajı veren klibi de yayında.

27 Eylül’de Cleopatra Records tarafından yayınlanacak Open Your Eyes albümü “Berlin Duvarı’nın yıkılışının 30. yıl dönümünü ve Almanya’nın yeniden birleşmesini” kutlayacakmış. Nitekim Hasselhoff’un 1989’da yıkılan Berlin Duvarı’nda o sıralarda listelerde zirvede olan hiti “Looking for Freedom”u sergilediği aşağıdaki performansı hafızalarda hâlâ taze. (Pille çalışan cekete dikkat!)

Hasselhoff’un Open Your Eyes albümündeki diğer coverlar arasında Echo and The Bunnymen’den “Lips Like Sugar”, The Jesus and Mary Chain’den “Head On”, Modern English’dan “I Melt With You” ve David Bowie’den “Heroes” var. Albümün kapağı ve tüm konuklarla şarkıları görebileceğiniz şarkı listesi ise hemen aşağıda.

1. ‘Open Your Eyes’ (feat. James Williamson)
2. ‘Head on’ (feat. Elliot Easton)
3. ‘I Melt with You’ (feat. Steve Stevens)
4. ‘Lips Like Sugar’ (feat. a Flock of Seagulls)
5. ‘Heroes’ (feat. Tyler Bates)
6. ‘Here I Go Again’ (feat. Tracii Guns)
7. ‘Jump in My Car’ (feat. Todd Rundgren)
8. ‘Rhinestone Cowboy’ (feat. Charlie Daniels)
9. ‘If You Could Read’ My Mind (feat. Ava Cherry)
10. ‘Sugar, Sugar’ (feat. Steve Cropper)
11. ‘Mit 66 Jahren’ (feat. Patrick Moraz)
12. ‘Sweet Caroline’ (feat. Ministry)
13. ‘That’s Life’

Yazı: Deniz Atakan Gürbüz