2022 Edis sezonu açıldı

2018 tarihli ilk stüdyo albümü Ân’ın ardından yoluna teklilerle devam eden Edis, Türkçe sözlü pop müziğin yeni neslinin yıldız isimlerinden. Geçtiğimiz yıl Netflix’te yayımlanan Starlight belgeseliyle de gündem olan müzisyen, geçtiğimiz aylarda Yeni Türkü Zamansız albümü için Süper Baba dizisiyle özdeşleşen “Bana Bir Masal Anlat Baba” şarkısını yorumlamıştı. Edis için sıra 2022’nin ilk orijinal şarkısında.

Baştan sona bir yaz hiti kıvamında olan şarkının ismi “Yalancı”. Söz ve müziği, popüler müzik sahnesinde pek çok farklı sesle de çalışmış olan Emrah Karakuyu’ya ait. Afrobeats ve reggaeton etkileşimleri hissettiren düzenlemesi ise Ozan Çolakoğlu imzalı. EDS Company, DMC ve Warner Music Group ortaklığıyla yayımlanan teklinin miks ve mastering işlemleri de Lex Barkey tarafından yapılmış.

“Ne yana baksam her tarafım sen” sözleriyle açılan “Yalancı”, Edis usulü bir aşk şarkısı. Hızla akla takılan nakaratının yanı sıra melodik rap denemeleri de dikkat çekici. Önceki hemen her parçası gibi büyük liste başarısı yakalayacağına hiiiiç şüphe yok doğrusu.

“Yalancı”nın tatile çıkma ya da tatilden dönmeme arzusu uyandıran bir de klibi var. Çeşme’de dört günde çekimleri tamamlanan klibin yönetmeni, daha önce Mabel Matiz, Sedef Sebüktekin, Melike Şahin, Güneş, Deniz Taşar gibi isimlerle de çalışmış olan Melih Kun. Prodüksiyon ise Hypers imzalı. İzlemek için hemen buraya.

Yeni Edis şarkısı, dört yılın ardından gelecek yeni bir albümün habercisi mi, henüz bilmiyoruz.