Florence Pugh da Arrakis yolcusu

Denis Villeneuve ve Warner Bros. Dune devam filmi için hazırlıklara devam ediyor. Çekimleri bu yaz başlayacak Dune: Part 2 kadrosuna katılacağı konuşulan isimler arasında Florence Pugh öne çıktı.

Midsommar, Little Women ve Black Widow gibi filmlerdeki performanslarıyla adından söz ettiren İngiliz oyuncunun, Dune evrenine Prenses Irulan Corrino rolüyle adım atması gündemde. Timothée Chalamet’nin canlandırdığı Paul Atreides ile romantik bir ilişki içinde göreceğimiz Corrino, Frank Herbert’ın Dune sagasında sıkça karşımıza çıkan bir karakter. Sinematik uyarlamalarının sayılarının artması hâlinde, Florence Pugh bu rolde daha fazla karşımıza çıkabilir.

Florence Pugh, merakla beklenen bir başka büyük prodüksiyonun da kadrosunda bulunmakta. Christopher Nolan’ın odağını bir kez daha II. Dünya Savaşı’na çevireceği Oppenheimer filminde izleyeceğiz kendisini. Ari Aster harikası Midsommar’la yıldızı parladıktan sonra hızla Hollywood yapımlarına yelken açan Florence Pugh, filmde Amerikan Komünist Partisi üyesi Jean Tatlock suretinde karşımıza çıkacak. Tatlock ve ilk nükleer bombayı yaratan bilim insanı Julius Robert Oppenheimer’ın kısa süreli bir evliliği de kapsayan ilişkisi, Manhattan Project için bir güvenlik riski olarak yorumlanıyordu. Filmde Florence Pugh ile birlikte Cillian Murphy, Matt Damon, Emily Blunt, Robert Downey Jr. ve Rami Malek gibilerini izleyeceğiz. 

Denis Villeneuve’den Dune: Part 2 ipuçları

Vizyon tarihinin Ekim 2023 olacağı düşünülen filmin set tasarımlarının büyük oranda hazır olduğunu söyleyen Villeneuve, tanıdığı bir ekiple aynı evreni tekrar ziyaret etmenin sağladığı kolaylıklardan bahsediyor: “Aynı ekiple çalışıyorum, herkes ne yapması gerektiğini biliyor ve sonucun neye benzeyeceğini de biliyoruz. Film zorlu olacak ama adımımızı nereye attığımızı biliyoruz. Senaryo hazır, dolayısıyla kendimden emin hissediyorum. Açıkçası benim için en büyük bilinmez pandemi.” 

Dune gibi yüzlerce karakter, teşkilat, halk ve arka hikâyeyle dolu bir evreni uyarlarken “cesur kararlar” verilmesi gerektiğini söyleyen Villeneuve, artık bu evreni seyirciye tanıtma işini geride bıraktığı için katabileceği ve derinleştirebileceği detaylarla ilgili daha esnek olabileceğine inanıyor. Anlatısını olabildiğince açık ve bilgisel olarak da yoğun bir şekilde kurgulamak istediğinden; ilk filmde evrenin kendi has, “garip” özelliklerine çok da yer veremediğinden bahsediyor. Şimdi Dune evrenini her yönüyle tadabileceğimizin ipuçlarını veriyor.