“Genius: Aretha”dan ilk fragman

İlk sezonunda Geoffrey Rush’ın canlandırmasıyla Albert Einstein’ın, ikinci sezonunda Antonio Banderas’la izlediğimiz Picasso’nun hayatlarına odaklanan Nat Geo’nun Genius serisinin, üçüncü sezonunda soul müzik efsanesi Aretha Franklin’i konu ederek döneceği duyurulmuştu.

2018 Ağustos ayında hayatını kaybeden Franklin’in dünya müziğini etkileyen müzikal dehasını ve kariyerini gözler önüne serecek Genius: Aretha’dan ilk fragman yayınlandı. Dizide efsanevi müzisyeni, Harriet filmindeki performansıyla bu yıl “En İyi Kadın Oyuncu” kategorisinde Oscar’a aday gösterilen Cynthia Erivo canlandırırken, Franklin’in babasını canlandıran isim Courtney B. Vance oldu. Serinin dikkat çekici oyuncu kadrosunda David Cross, Malcolm Barrett, Pauletta Washington, Patrice Covington, Rebecca Naomi Jones, Steven Norfleet, Kimberly Hébert Gregory gibi isimler de yer alıyor. 

National Geographic ve Fox 21 Television Studios’un yaptığı ve Anthony Hemingway’in yönettiği bu üçüncü sezonda Warner Music Entertainment ile ortaklaşıldı. Ayrıca dizinin Suzan-Lori Parks tarafından kaleme alınan senaryosu, efsanevi müzisyenin hayatını konu eden tek resmî ve Franklin ailesi tarafından onaylanmış senaryo.

Sekiz bölümden oluşan Genius: Aretha, 25 Mayıs’ta başlayarak dört gece üst üste 172 ülkede ve 43 dilde olmak üzere National Geographic’de yayınlanacak.

Yazı: Mine Metin