Gus Van Sant, ABC’nin LGBTİ haklarını konu edecek dizisi “What We Rise”ın kadrosunda

ABC’nin 2013 yılından bu yana hazırlıklarını sürdürdüğü yeni dizisi What We Rise‘dan haberler var. Eşcinsel haklarını konu edecek olan dizinin kadrosuna Gus Van Sant dahil oldu. Van Sant, dizinin yapımcılığını ve çeşitli bölümlerin yönetmenliğini üstlenecek.

2008 yılında vizyona giren Milk filminde Gus Van Sant’la birlikte çalışan ve bu filmle En İyi Senaryo Oscar’ı kazanan Dustin Lance Black, What We Rise‘da da senarist olarak karşımıza çıkıyor. Milk‘in ardından ilk kez aynı projede çalışacak olan Gus Van Sant ve Black’le birlikte yine Milk‘te yapımcı olarak yer alan Laurence Mark ve Bruce Cohen, What We Rise‘ın yapımcı ekibinde yer alıyor.

LGBTİ hakları mücadelesini konu edecek dizi 1969 yılında New York’ta gerçekleşen Stonewall Ayaklanmaları‘yla başlayacak. Bir mini seri olarak kurgulanacak olan What We Rise’ın oyuncu kadrosuyla ilgili henüz bir açıklama yapılmadı. Gus Van Sant, yakında yayınlanacak olan bir başka mini seride de tek bölümün yönetmeni olarak karşımıza çıkacak. Jenji Kohan’ın yazdığı The Devil You Know isimli televizyon yapımının ilk bölümünü Van Sant yönetecek.