Yıllar yıllar sonra yeni bir Kurban şarkısı

Türkçe sözlü rock müziğin başucu albümlerinden birkaçına imza atan gruplardan Kurban, yıllar sonra yeni bir tekliyle çıkageldi. “Gülümse” isimli yeni parça, aslında 2018’de kaydedilmiş.

Hayranlarının yıllardır yeniden bir araya gelmesini ve yeni kayıtlar yapmasını beklediği grup, son albümü Sahip’i 2010’da, son teklisi “İyi Ol”u ise 2015’te paylaşmıştı. Geçtiğimiz yılın şubat ayında da grupla aynı ismi taşıyan ve akışında “Sorma”, “Yalaka”, “Yalan”, “Gelme” gibi klasikleri barındıran 1999 tarihli ilk albüm streaming servislerine eklenmişti.  

Deniz Yılmaz, Özgür Kankaynar, Burak Gürpınar, Kerem Tüzün dörtlüsünün “Gülümse” parçasını yayımlamak için dört yıl beklemesinin ardında neler yattığını bilmiyoruz. Parça, eski bir dostla yeniden karşılaşmak gibi bir hissiyat uyandırıyor. Zor zamanların geride kalacağı inancıyla “Ne olur gülümse kurban olayım” diyen şarkı, dinamik bas yürüyüşleri ve gitar riffleriyle dramatik olduğu kadar yüksek tansiyonlu bir akışa sahip. 

Sözleri Deniz Yılmaz; müziği de Yılmaz ve Özgür Kankaynar tarafından yazılan yeni Kurban parçasının miksi Ozan Öner, mastering işlemleri ise Nekropsi üyesi Cem Ömeroğlu imzalı. “Gülümse”nin peşinden başka güzellikler gelecek mi ya da yolu gözlenen yeni Kurban albümü bir gün gerçek olacak mı, bekleyip göreceğiz.

kurban gülümse