"Luke Cage"in yeni sezonunun ilk bölümünü Lucy Liu yönetecek

Netflix ve Marvel ortaklığıyla hayata geçirilen dizilerden Luke Cage‘in ikinci sezonuna dair haberler peşi sıra gelmeye devam ediyor. Dizinin yeni sezonunda ilk bölümün yönetmenliğini ünlü oyuncu Lucy Liu üstlenecek.

Daha önce rol aldığı CBS dizisi Elementary’nin çeşitli bölümlerini çeken Liu, 2011 yılında Colin K. Gray’le birlikte Meena isimli bir uzun metraj çekmişti. Luke Cage‘in bir bölümünü yönetecek olmasıyla ilgili yaptığı açıklamada Marvel ve Netflix ile çalışacak olmanın kendisi için fazlasıyla heyecan verici olduğunu dile getirdi. Dizinin yapımcılarından Jeph Loeb de “Kurşun geçirmez bir kahramanla çalışırken kurşun geçirmez bir yönetmene sahip olmak iyidir” şeklinde konuştu.

Çizgi roman dünyasıyla yakın ilişkiler içerisinde olan Netflix, ayrı dizilerle karşımıza çıkan dört Marvel kahramanı Daredevil, Luke Cage, Iron Fist ve Jessica Jones’un bir araya geldiği The Defenders dizisinin de ilk sezonunu önümüzdeki ay yayınlıyor. İkinci Luke Cage sezonunun yayın tarihi henüz netleşmiş değil ama dizi 2018’de geri dönüyor. Dizinin ikinci sezonunda karşımıza çıkacak kötü karakter de Bushmaster olacak.