“Normal People” senaristi Alice Birch, bir Cronenberg uyarlaması ve başrolde izleyeceğimiz Rachel Weisz

Amazon Studios, David Cronenberg’in psikolojik gerilim filmi Dead Ringers‘ın dizi uyarlamasına tüm hızıyla devam ediyor. Ünlü oyuncu Rachel Weisz, ilk sezonu sipariş edilen projede rol almak ve yapımcılığını üstlenmek üzere imza attı. 1988’de vizyona giren film, jinekolog ikiz kardeşlerin aynı kadınla olan ilişkilerini konu ediyordu. Oscar ödüllü Weisz’ı, dizide Mantle ikizleri olarak çifte başrolde göreceğiz. Mantle ikizleri; sevgililer, uyuşturucular ve demode alışkanlıklara meydan okumak için ne gerekiyorsa yapmaya yönelik bir arzuyla her şeyi paylaşıyorlar. Orijinal filmde Mantle ikizlerini Jeremy Irons canlandırmıştı.

Amazon Studios’un COO’su ve televizyon eş başkanı Albert Cheng şunları söylüyor: “Günümüzün en başarılı ve çok yönlü oyuncularından biri olan Rachel Weisz, bu iki acımasız, çarpık karakteri canlandırmasıyla Amazon Prime Video’nun küresel izleyicisini büyüleyecek. Dead Ringers  için yapılan bu uyarlama; tıbbın, saplantının ve insanlığın karanlık taraflarını keşfedecek.” 

Bu uyarlama için heyecanlanmamızın bir diğer sebebi, Normal People senaristi Alice Birch tarafından kaleme alınacak olması. Normal People’ın başarısıyla adından sıkça söz ettiren Alice Birch, uyarlamanın yönetici yapımcılığını da üstlenecek. Yazarın gündemde olan bir diğer dizi projesi de Normal People romanının yazarı Sally Rooney’nin Conversations With Friends kitabından uyarlanacak bir mini dizi. 

Weisz, “Annapurna ve Amazon Studios gibi mükemmel ortaklara sahip olduğum için çok şanslıyım ve olağanüstü yetenekli Alice Birch ile iş birliği yapmaktan dolayı çok heyecan duyuyorum. Bu yolculuğa çıkmak için sabırsızlanıyorum.” sözleriyle Birch’ün hakkını teslim ediyor.

Rachel Weisz, 2005 yılında The Constant Gardner’daki Oscar ödüllü rolüyle ve 2018’deki The Favourite’daki Oscar’a aday gösterilen performansıyla hafızalara kazınmıştı. Oyuncunun filmografisinde The Mummy, The Lobster, Constantine, My Cousin Rachel, The Fountain ve yakında vizyona girecek Black Widow var. Aynı yapımda ikizleri canlandırmak da Weisz’ın kariyeri için yeni bir meydan okuma olacak gibi görünüyor. HBO yapımı I Know This Much Is True’da Mark Ruffalo’nun benzer performansı övgüler toplamıştı. Ruffalo’nun bu deneyimine detaylı bir bakış getirdiği röportajımıza buradan ulaşabilirsiniz.

Yazı: Ezgi Karaarslan