Only Murders in the Building, Meryl Streep ile dönüyor

Yazı: Melis Tire

“Manhattan’da bir apartmanda, katil kim acaba?” cümlesiyle özetlenebilecek anlatısıyla eğlenceli ve merak tetikleyen bir seyir deneyimi yaşatıyor Only Murders in the Building. Steve Martin ve Martin Short gibi iki usta komedyenin yanına Selena Gomez gibi yeni nesil bir yıldızı yerleştiren dizinin 3. sezonu için çekimler sürerken kadroya Meryl Streep transferi yapıldığı duyuruldu.

Bu yazı, Only Murders in the Building izlememiş olanlar için kimi sürprizbozanlar barındırmakta.

Klasik “katil kim?” anlatılarının eğlenceli ve huzursuz edici unsurlarını muhafaza ederek, izleyicileri kendi suç podcast dizilerini üreten bir ekibe ortak eden Only Murders in the Building, geçtiğimiz yıl Emmy ödüllerinde iki teknik kategoride ve Nathan Lane’in performansı ile konuk oyuncu kategorisinde galip gelmişti. 

İlk iki sezonda iki farklı gizemli cinayeti çözen ekibi son gördüğümüzde, Martin Short’un hayat verdiği Oliver karakterinin yönettiği bir Broadway oyunundaydık. Paul Rudd’ın canlandırdığı Ben Glenroy’un sahnedeki ölümünün üzerindeki sır perdesi, 3. Only Murders in the Building sezonunda odağımız olacak belli ki.

Steve Martin ve John Hoffman ortaklığıyla yaratılan dizinin yeni sezon prömiyer tarihi henüz bilinmiyor ama tahminler yaz aylarında start alacağı yönünde. Meryl Streep’in canlandıracağı karakter de henüz gizemini korumakta. Geçtiğimiz sezonlarda Amy Schumer, Cara Delevingne, Sting ve Tina Fey gibi konuk oyuncuları da karşımıza çıkaran diziden başka yıldız oyuncu sürprizleri de bekleyebiliriz. 

Hulu yapımı diziye, Türkiye’de Disney+ kataloğundan erişmek mümkün.