Oscar Isaac, Helltown dizisinde Kurt Vonnegut rolünde

Yazı: Melis Tire

2022’de Marvel dizisi Moon Knight ile ekranda, Juliane Moore eşliğinde mikrofon başına geçtiği psikolojik gerilim Case 63 ile de podcast servislerinde karşımıza çıkan Oscar Isaac, yakın gelecek projelerine ilgi çekici bir yapım daha ekledi. Kendisini, bir Casey Sherman romanından uyarlanan yeni Amazon Studios dizisi Helltown’da izleyeceğiz. Üstelik Kurt Vonnegut rolünde.


Dizi, 95. Oscar Ödülleri’nde aralarında En İyi Uluslararası Film’in de bulunduğu dört kategoride galip gelen Netflix yapımı All Quiet on the Western Front filminin yönetmeni Edward Berger tarafından çekilecek. Senarist ve yürütücü yapımcı künyesi de geçtiğimiz yılın en büyük televizyon olaylarından birine dönüşen Severance’ın yapımcılarından biri olan Mohamad El Masri’ye gidiyor. Yapımcı kadrosunda Team Downey şirketiyle Robert Downey Jr. ve Susan Downey de yer almakta.

Her biri birer saatlik sekiz bölümden oluşacak Helltown, Kurt Vonnegut’un dünya çapında tanınan bir yazar olmadan önceki yaşantısına odaklanacak. Dizinin sinopsisi şöyle: 

“1969’da Kurt, eşi ve beş çocuğuyla birlikte Cape Cod’da yaşayan mücadeleci bir romancı ve araba satıcısıydı. Ortadan kaybolan iki kadın Provincetown banliyölerindeki kum tepelerinin altında öldürülmüş olarak bulunduğunda, Kurt olayla saplantılı bir hâle gelir ve tüyler ürpertici bir seri katil avına bulaşır; baş şüpheliyle tehlikeli bir bağ kurar.”

Yaklaşan diğer Oscar Isaac projeleri

Bu yıl vizyona girecek animasyon film Spider-Man: Across the Spider-Verse’ün seslendirme kadrosunda yer alan Oscar Isaac, Barry Levinson’ın Francis and the Godfather filminde Francis Ford Coppola’ya hayat verecek. Kadroda ayrıca Jake Gyllenhaal, Elizabeth Moss ve Elle Fanning de bulunuyor. 

Ünlü video oyunu serisi Metal Gear Solid’in sinematik uyarlamasında Solid Snake karakterini canlandıracak olan Oscar Isaac, Ben Stiller’ın yöneteceği suç filmi London’ın da başrolünde.