“Şahsiyet”in Meksika uyarlamasından ilk fragman

İlk olarak Mart 2018’de, Puhutv’de yayımlanan; Onur Saylak’ın yönetmenliğini üstlendiği, Hakan Günday’ın senaryosunu yazdığı Ay Yapım dizisi Şahsiyet’in uluslarararası arenadaki başarısı malum. Başrolde yer alan Haluk Bilginer’in Uluslararası Emmy Ödülleri’nde En İyi Erkek Oyuncu seçilmesi veya Almanya televizyonlarında yayımlanan Türkiye yapımı ilk dizi olarak kayıtlara geçmesi aralarından bazıları. Meksikalı şirket ViacomCBS Networks International da bir süre önce Şahsiyet’in haklarını satın almış ve öyküyü kendi topraklarına uyarlayacağını duyurmuştu.

HBO Max’te yayımlanacak Asesino del Olvido isimli seriden ilk fragman yayımlandı. Hemen şuradan izlenebilir. Meksika’nın en sevilen yeteneklerinden Damián Alcázar (Narcos, The Chronicles of Narnia: Prince Caspian, The Perfect Dictatorship) ile yine Narcos başta pek çok uluslararası yapımda rol alan genç oyuncu Paulina Gaitán başrollerde. Alzheimer teşhisi konan Pascual León’un (Alcázar) geçmişte yaşanan bir suçun peşine düşmesi ve bu esnada gizemli ölümlerin faillerini araştıran Jimena (Gaitan) ile yollarının kesişmesini anlatılacak.

Saylak ve Günday’ın da katkıda bulunduğu Asesino del Olvido 10 bölümden oluşacak ve önümüzdeki ekimde yayımlanacak. Amerika ve İspanya dışındaki ülkeler için distribütörlüğünü Madd Entertainment üstlenecek. Uluslararası Emmy ödülü sahibi, El Chapo dizisinden de hatırlanabilecek Ernesto Contreras ile Jorge Michel Grau yönetmen koltuğunda. Kadroda ayrıca Ari Brickman, Erik Hayser, Dolores Heredia, Giovanna Zacarías, Luis Alberti, José Antonio Toledano, Mauricio García Lozano, Armando Hernández, Juan Carlos Colombo ve Ofelia Medina gibi isimler yer alıyor.

Yükleniyor...