Takibe alınası bazı yeni sesler: Sinanılmaz

Bant Mag. No:74’te bir hayli geniş tür ve yaklaşım skalasında, pandemi sürecinde hayatımıza giren ve kendine kalıcı yer edinmeyi başaran müzisyen ve gruplara sorduk: Üretme motivasyonlarının temelini ne oluşturuyor? Müziklerinin dinleyicide nasıl hisler uyandırmasını hayal ediyorlar? Yakın gelecek planları neler? Son bir yıl müziğe genel olarak yaklaşımlarını nasıl etkileyen/dönüştüren bir süreç oldu/oluyor? Eşlikçi Spotify listemizle birlikte…

“Dönmem Asla” ve “Beş ve On Yedi” gibi şarkılarıyla hayatımıza giren, Lordlar Sofrası kolektifinin de kurucularından biri olan Sinanılmaz yanıtlıyor.

“Sosyal hayattan mahrum kaldıkça anlatacak hikâye üretmek de zorlaşıyor.”

“Müzik üretme motivasyonumun temelini kendimi ifade etme arzusunun oluşturduğunu söyleyebilirim. Anlatacak bir şeyim veya gerçekleştirmek istediğim bir fikir olmadığı zaman şarkı bestelemekte çok zorlanıyorum.”

“Aslında üretim aşamasında şarkıların dinleyicide nasıl hisler uyandırdığı hakkında pek hayal kurmuyorum. Fakat genelde parçaları aranje ederken şaşkınlık uyandıran ve beklenmeyen partisyonlar tercih ettiğimi farkettim. Bu yüzden belki şaşkınlık diyebilirim.”

“Taner Yücel ile üstünde çalıştığımız 8-9 parça var. Bu parçalardan bir albüm hazırlamayı düşünüyoruz. Bunun öncesinde de prodüksyonunu kendim yaptığım ve yeni bir şeyler denediğim birkaç parça yayımlamayı planlıyorum. Bu parçalara yine kendi imkânlarımla klipler çekmek gibi hayallerim var.

“Aslında son bir yıl zaten Sinanılmaz projesinin ortaya çıktığı yıl oldu. İlk defa kendi bestelerimi ürettim ve insanlarla paylaştım. Bu ne kadar müzik yapma hevesimi artırmış olsa da pandemi yüzünden konser verememek de bir o kadar düşürdü. Sosyal hayattan mahrum kaldıkça anlatacak hikâye üretmek de zorlaşıyor. Ama bir şekilde halledeceğiz.”

“Takibe alın: Son dönemde tanıştığımız bazı yeni sesler” dosyasının tamamını okumak için buradan Bant Mag. No:74’e ulaşabilirsiniz.