The Comet Is Coming yeni albüm ateşini yaktı

Londra’dan filizlenen ve tüm dünyayı etkisi altına alan yeni nesil spiritüel caz müziğinin bayrak taşıyan figürlerinden biri Shabaka Hutchings. Geçtiğimiz haftalarda kariyerinin ilk solo albümü Afrikan Culture’ı Shabaka adıyla yayımlamış ve bir diğer uzun soluklu projesi Sons of Kemet ile (İstanbul ziyaretlerinden kısa bir süre sonra) bir fazın sona erdiğini, kabuk değişikliğine gideceklerini duyurmuştu. Sıra yeni bir The Comet Is Coming albümüne gelmiş meğer.

Son olarak 2019’da Trust In The Lifeforce Of The Deep Mystery ve The Afterlife isimli iki albüm yayımlayan üçlü, yeni uzunçalarını Peter Gabriel’in meşhur Real World Studios’unda dört günlük bir seansta kaydetmiş. Danalogue’un beyin eriten synth partisyonları, Betamax’ın kalp çarpıntılarını hızlandıran ritmik oyunları ve Shabaka’nın ayakları yerden kesen saksafonlarıyla, The Comet Is Coming usulü kozmik ayinimizin yeni oturumunu başlatan bir tekli de dinlemeye açıldı: “CODE”.

Impulse! etiketi taşıyacak yeni albüm Hyper-Dimensional Extension Beam, The Comet Is Coming diskografisinin dördüncü uzunçaları olacak.. 11 şarkıdan oluşacak koleksiyonun yayın tarihi 23 Eylül.