“The Crown” 4. sezona ilk bakış

İngiliz kraliyet ailesini konu eden hit Netflix dizisi The Crown’ın dördüncü sezonuna dair detaylar belli oldu. Merakla beklenen yeni sezon 15 Kasım’da yayında.Dizinin yeni bölümlerinden paylaşılan ilk teaser’da Margaret Thatcher ve Prenses Diana karakterlerini gördüğümüz sahnelerden kısa bölümler var. Bildiğiniz gibi Thatcher’ı; X Files, Hannibal, American Gods ve bir diğer Netflix yapımı Sex Education dizilerinden tanıdığımız Gillian Anderson canlandırıyor. Paylaşılan ilk görüntülerde ünlü oyuncunun bu karakter için sıra dışı bir dönüşüm geçirdiği de dikkat çekiyor. 

Altı sezon olması planlanan dizinin yaratıcısı ve yapımcısı Peter Morgan ocak ayında yaptığı açıklamada Prenses Diana’nın hikâyesinin ardından diziyi bitirmenin daha doğru olacağına karar verdiklerini açıklamıştı. Şimdiden merakla beklenen Prenses Diana bölümleri için bu sezon Emma Corrin kamera karşısında. Teaser’a bakacak olursak, yeni sezonda Prenses Diana ve Prens Charles’ın düğününü de izleyeceğiz. Geçtiğimiz günlerde dizinin 5. ve 6. sezonlarında bu rol için Elizabeth Debicki’nin kadroya dahil olduğu duyurulmuştu. 

Kraliçe Elizabeth rolünde, bu karakterle Emmy’ye aday olan Olivia Colman’ı bu sezon son kez izleyeceğiz. 5. sezon itibariyle kraliçeyi 21. yüzyıla taşıyacak isim, Harry Potter serisinde Dolores Umbridge rolü ile tanınan oyuncu Imelda Staunton olacak. Beşinci sezon çekimlerinin 2021 yazında başlaması planlanıyor. 

Yazı: Biçem Kaya