Ufukta yeni bir Underworld albümü göründü

Elektronik dans müziğinin yol göstericilerinden biri olan İngiliz grup Underworld, Drift Songs isimli yeni albümüyle sonbaharda dönüyor.

Son olarak 2016’da Barbara, Barbara, We Face A Shining Future albümünü yayınlayan Karl Hyde ve Rick Smith ikilisi, albümü yıl boyu sürecek bir tutku projesiyle nihai haline ulaştıracak. DRIFT Series ismiyle her perşembe müzik, film ya da metinler yayınlayacak olan Underworld, albümün konseptini ve genel atmosferini bu şekilde takipçilerine aktarmayı amaçlıyor. Grubun kendi web sitesi üzerinden yayınına devam ettiği DRIFT Series’de şimdiye dek dört bölüm yayınlandı. Seriyi takip etmek için buraya tıklayabilirsiniz.

DRIFT Series’in bu haftaki paylaşımları, yoldaki albümde yer alacak iki parça oldu. “Listen To Their No”, grubun karakteristik 90’lar tınısını hatırlatıyor. Bir kısmı DRIFT Series’in ikinci bölümünde paylaşılan “Soniamode” parçasının genişletilmiş ve yazar Aditya Chakrabortty’nin sözlerinin yer aldığı versiyonu da bu haftanın güzellikleri arasında.

25 Ekim’de yayınlanacak albüm için hazırlanan tanıtım klibi de aşağıda.