Uluslararası Hrant Dink Ödül Töreni için ekranların başına

Uluslararası Hrant Dink Ödülü her yıl olduğu gibi, bu yıl da Hrant Dink’in doğum günü olan 15 Eylül’de sahiplerini bulacak. Bu yıl 12. kez düzenlenecek tören, COVID-19 önlemleri kapsamında izleyici katılımı olmadan, çevrimiçi gerçekleşiyor. Tören, Hrant Dink Vakfı’nın web sitesinden ve YouTube, Facebook, Twitter, Instagram hesaplarından Türkçe ve İngilizce yayımlanacak. 

Ödüller, “ayrımcılıktan, ırkçılıktan, şiddetten arınmış, daha özgür ve adil bir dünya için çalışan, bu idealler uğruna bireysel risk alan, ezber bozan, barışın dilini kullanan, insanlara mücadeleye devam etme yolunda ilham ve umut veren kişi veya kurumlara”, Türkiye ve Türkiye dışından olmak üzere iki kişi, kurum ya da organizasyona veriliyor. Şebnem Bozoklu ve Alican Yücesoy’un Türkçe, Ece Dizdar’ın İngilizce dillerinde sunuculuğunu üstleneceği gecede Arto Tunçboyacıyan, Can Bonomo, Dialog Project, Kalben, Kudsi Erguner ve O.F.F.’dan özel performanslar da var. Kısa videolar ve ödül sahiplerinin konuşmalarının yer alacağı etkinlik saat 20.00’da başlayacak.

Yayına dair diğer detayları, Hrant Dink Vakfı’nın sosyal medya hesaplarından, #HrantDinkÖdülü, #UmuduÇoğalt, #DayanışmaGüçlendirir; hashtag’leriyle takip edebilir, paylaşımları yaygınlaştırarak ödül sahiplerinin ve “Işıklar”ın seslerini daha fazla duyurmaya katkı sağlayabilirsiniz.

Yazı: Ezgi Karaarslan


Yükleniyor...