Uzayda çalınacak ilk DJ set 13 Ağustos’ta!

Uluslararası Uzay İstasyonu (ISS), 13 Ağustos’ta gerçekleşmesi planlanan “Uzayda çalınan ilk DJ set”e dair detayları paylaştı.

Avrupa Uzay Ajansı astronotlarından Luca Parmitano, dünya sınırları dışında DJ’lik yapan ilk isim olarak tarihe geçecek. Fakat kendisinin bu alandaki yeteneklerine dair elimizde bir veri yok. Parmitano, ISS ve dünyaca ünlü müzik yayıncısı BigCityBeats’in ortaklığında gerçekleşecek proje için bir “DJ eğitim kampı”nda eğitim alıyor. Hocası da Alman DJ Le Shuuk.

BigCityBeats’in galaksinin derinliklerinde hayat bulacak bu rave partisi (!), Ibiza açıklarında bir gemide gerçekleşecek World Club Dome festivalinde canlı olarak yayınlanacak. Parmitano’nun EDM tınıları hâkimiyetinde geçmesi muhtemel DJ seti hakkında yapılan basın açıklamasında World Club Dome’daki şanslı ravecileri, intergalaktik sesler ve çok boyutlu görsellerle benzersiz bir deneyimin beklediğine değinildi.

20 Temmuz’da uzaydaki yolculuğuna başlayacak İtalyan astronot Luca Parmitano’ya istek şarkılarınızı göndermek için buraya tıklayarak Twitter hesabına ulaşabilirsiniz. “Uzaydaki ilk DJ set”i biz çalıyor olsaydık da duyacağınız şarkılardan biri mutlaka Zombie Zombie’nin “Rocket Number 9”ı olurdu!

Yükleniyor...