Yeni “Spider-Man” filminde Doctor Strange de var

Geçtiğimiz hafta Electro karakteriyle Jamie Foxx’un, Marvel sinematik evreninin Spider-Man serisinin üçüncü halkasında karşımıza çıkacağı haberi gündeme gelmiş ve kafaları karıştırmıştı. Zira Jamie Foxx bu karakterle ekrana geldiğinde Peter Parker’ı Tobey Maguire canlandırıyordu. Üstünden yıllar, hatta yeni seriler geldi geçti ve yıllar sonra, Tom Holland’ın Peter Parker’ının Jamie Foxx’un Electro’suna karşı mücadele edeceği kesinleşti. Şimdi, henüz tam ismi bilinmeyen Spider-Man 3 filmine dair yeni bir detay daha öğrenmiş bulunuyoruz.

Advertisement

Marvel sinematik evreninde Benedict Cumberbatch tarafından canlandırılan dünyanın en kudretli büyücüsü Doctor Strange, Spidey’e akıl hocalığı yapmak üzere filme katıldı. Gelen haberler son Avengers filminde öldüğünü gördüğümüz Tony Stark karakterinin boşluğunu Doctor Strange’in dolduracağı yönünde. 

Cumberbatch, bir süre daha Doctor Strange rolüyle kamera karşısına geçmeye devam edecek. Zira Sam Raimi’nin yöneteceği açıklanan ikinci Doctor Strange filminin çekimleri de önümüzdeki yıl başlayacak. Spider-Man filminin çekimlerinin, söz konusu devam filminden önce gerçekleşeceğini de belirtelim.

Homecoming ve Far From Home filmlerini takip edecek yeni Spidey macerasında, ilk iki filmde olduğu gibi Jon Watts yönetmen koltuğunda. Watts şu sıralar çekimleri devam eden ve bir CIA ajanını konu eden dram dizisi The Old Man’in de yönetmen kadrosunda bulunuyor.