Pac-Man tadında The Banshees of Inisherin oyunu

Yazı: Güven Yalın

Bant Mag.’ın 2022: En İyi 75 Film listesinin 1 numarası, 80. Altın Küre Ödülleri’nde En İyi Komedi / Müzikal, En İyi Senaryo ve En İyi Erkek Oyuncu kategorilerinin galibi The Banshees of Inisherin, 95. Oscar Ödülleri’nden eli boş dönerek sosyal medyada infial yaratmıştı. 

İzleyiciyi 1923 yılında bir İrlanda köyüne götürüp, iki inatçı dostun sinir bozucu çatışmasını ortasına bırakan The Banshees of Inisherin, bu kez retro video oyunu olarak hayal edildi. İrlandalı kreatif ajans Cogs & Marvel’ın tasarladığı Banshees the Game, ilhamını filmden; kurgusunu da Pac-Man klasiğinden almış. Yaratıcı ekip adına basın açıklaması yapan Jon Hozier-Byrne, “Böylesine karanlık, atmosferik bir hikâye anlatımını alıp retro oyunların satüre edilmiş optikleriyle betimlemenin gerçekten eğlenceli bir yanı vardı.” diyor.

Brendan Gleeson’ın canlandırdığı Colm karakterini kontrol ettiğiniz oyunda, hedef Colin Farrell’ın Pádraic karakterine yakalanmadan labirentteki parmakların hepsini toplamak ve ortada konumlanan pub’a kaçmak. Bölümler ilerledikçe filmden tanıdık başka simalar da labirentte peşinize düşmek için yerini alıyor. 8-bit Kelt müziği eşliğinde, klavyenizdeki ok tuşlarını kullanarak bu kovalamacaya katılmak için hemen buraya