Finn ve Jake yeniden buluştu: “Adventure Time: Distant Lands”den yeni fragman

10 sezonun ardından final yapan Adventure Time, HBO Max ekranında, her biri birer saatlik dört bölümden oluşan Adventure Time: Distant Lands’le geri döndü. Serinin 2020’de yayımlanan ilk iki bölümü “BMO” ve “Obsidian”, gerek olay örgüleri gerek LGBTİ+ karakterlerin görünürlüğüyle övgüler toplamıştı. Sırada üçüncü bölüm “Together Again” var.

Adventure Time’ın baş karakterleri Finn ve Jake’in yeniden buluşacağı üçüncü Distant Lands bölümünden yayımlanan ilk fragmanda, iki karakterin şimdiye dek atıldığı en büyük macera vadediliyor. 20 Mayıs’ta yayımlanacak bölümde, bir dizi gizemli olayın ardından Finn ve Jake evlerinden hiç olmadığı kadar uzaklarda karşımıza çıkacak. İkili, bir kez daha kendilerini kötücül canavarlarla burun buruna bulacak ve eğlenceli olduğu kadar “birlikten kuvvet doğar” mesajı veren çözümlere gidecek. 

Söz konusu bölümün dörtlü serinin son halkası olacağı açıklanmıştı. Anlaşılan HBO Max’in planları değişti ve serinin esas yıldızlarına odaklanan bölüm üçüncü sırada yayına giriyor. Sonbaharda yayımlanacak dördüncü bölümün ismi Wizard City ve baş karakteri Peppermint Butler olacak.

2010’dan 2018’e yayında kalan orijinal Adventure Time serisi, tam 8 Emmy ödülü kazanmıştı. Dizinin yaratıcısı Pendleton Ward, geçtiğimiz yıl bir podcast serisinden uyarladığı The Midnight Gospel ile Netflix kataloğuna katıldı. 8 bölümlük animasyon yapım, 2020’nin en iyi 10 bilim kurgu dizisi listemizde 2. sıradaydı. 

Pendleton Ward’un yaklaşan projeleri

Natasha Allegri ve Larry Leichliter’in 2014’te bir web serisi olarak yayına başlayan animasyon serisi Bee & Puppycat, yaklaşık altı yıllık aranın ardından ikinci sezon siparişini Netflix’ten aldı. Allyn Rachel’ın seslendirdiği 20’lerinin başlarındaki esas karakterimiz Bee ve bir tür kedi-köpek kırması olan gizemli karakter Puppycat’in (kendisini Vocaloid yazılımındaki Oliver sesiyle dinliyoruz) maceralarını konu eden dizinin 2022’de yayımlanacak yeni bölümlerinin bir kısmında yazar ekibine Pendleton Ward da katılmış.

Ward’un esrarengiz zihninin bir başka ürünü olan Bravest Warriors’ın mavi bir kedi ve uğur böceği kırması olan “Catbug” karakterini konu edecek bir spin-off dizinin yolda olduğu, 2019’dan bu yana gündemde. Karakteri 2013’te başlayan seriden tanımayanlar mutlaka çeşitli meme ve GIFler vasıtasıyla sosyal medyada kendisiyle karşılaşmıştır. Zira Catbug, 200 milyon tekrarla Giphy.com’un en popüler yüzlerinden biri! Frederator Studios ortaklığıyla çekileceği açıklanan animasyon diziye dair somut gelişmeler yok. Fakat Pendleton Ward ve Netflix hattındaki yakın temasın Catbug’la sürmesi olası görünüyor.

Yolu Adventure Time’dan geçen 3 ünlü sima

Adventure Time, birçok diğer hit animasyon dizisi gibi kimi bölümlerinde yer alan konuk seslendirmenler konusunda da kabarık bir kataloğa sahip. Distant Lands serisinin ilk bölümünde İsveçli mucit, robotik mühendisi ve ünlü YouTuber Simone Giertz, DC ve Marvel yapımlarının yanı sıra Veep ve Fresh Off Boat gibi komedilerde rol alan Randall Park ve 1999 tarihli Office Space filmiyle hafızalara kazınan Stephen Root (kendisi yaklaşan Masters of the Universe dizisinde Cringer’a hayat verecek) mikrofon başına geçmişti. Henüz 3. bölümün konuklarına dair bir ipucu yok ama yeri gelmişken, hafızamızda performanslarıyla yer eden 3 Adventure Time konuğunu hatırlayalım.

Andy Samberg (Party Pat)

Bağıran ve ağzından havai fişekler fırlatan zalim canavar Monster karakterinin midesinde geçen “Belly of the Beast” bölüm (2. sezon 21. bölüm), Finn ve Jake’in fan favorisi maceralarından biri. Canavarın midesinde olduklarını bilmeden burada tutsak kalmış (bir yandan da ortamı bir parti evine çevirmiş) bir grup ayıyı kurtarmak isteyen ikili, ayıların gerçeği öğrendikten sonra daha da fazla partilemeye başlamasının ardından zor anlar yaşamıştı. Son olarak 2020 yapımı Palm Springs’de izlediğimiz Saturday Night Live yıldızı Andy Samberg, partici ayıların lideri Party Pat karakterini seslendiriyordu.  

Laura Silverman (Ethel Rainicorn)

90’ların kült animasyon serisi Dr. Katz, Professional Therapist’in de seslendirme kadrosunda yer alan Laura Silverman, Adventure Time dünyasına Lady Rainicorn’un annesi Ethel Rainicorn’un sesi olarak adım attı. 2. sezon 12. bölüm Her Parents’ta ilk kez gördüğümüz karakter, tıpkı Henry Rollins’in seslendirdiği partneri Bob gibi, gözleri bozuk olduğu için kalın mı kalın bir gözlük takması gereken bir Rainicorn (yani gökkuşağı ve unicorn kırması). Kendisinin “Finn dinle lütfen, seni yemeye çalıştığımız için ne kadar üzgün olduğumuzu bilmeni istiyorum.” benzeri replikleri, sıkı Adventure Time hayranlarının favorilerinden. Seslendiren Laura Silverman’ı komedi dünyasını kasıp kavuran Sarah Silverman’ın ablası.

Mark Hamill (The Fear Feaster)

Star Wars evreninin Luke Skywalker’ı Mark Hamill’in seslendirdiği karakterlere baktığımızda Joker’dan Chucky’ye uzanan geniş bir liste görüyoruz. Adventure Time’ın 1. sezon 16. bölümü Ocean of Fear’da tanıştığımız The Fear Feaster, ünlü oyuncunun bu dizide seslendirdiği tek karakter değil; ama en akılda kalanı olduğunu söylemek mümkün. Finn’in okyanus korkusuna odaklanan bölümde, baş karakterimizi endişe sardıkça göbeğinden bir bulut gibi çıkıp korkularını körüklüyordu The Fear Feaster.

Yükleniyor...