Barbarian ekibinin yeni filminde başrol Jack Quaid

Yazı: Güven Yalın

Amazon Prime’ın çarpık süper kahraman dizisi The Boys ile kariyerinin zirvesini gören Jack Quaid, ilgi çekici bir film projesine adını yazdırdı. The Hollywood Reporter’ın haberine göre, 2022’nin en çok konuşulan korku filmlerinden Barbarian’ın yaratıcı ekibinin ardında olduğu bilim kurgu / gerilim filmi Companion’ın başrolünde izleyeceğiz kendisini.

Bütçesinin 10 misli gişe hasılatıyla büyük bir başarı yakalayan Barbarian’ın yönetmeni Zach Cregger ve BoulderLight Pictures’ın bir sonraki projesi olarak Companion’ın ismi bir süredir gündemdeydi. Fakat Cregger’ın Pedro Pascal başrollü Weapons filmini önceliklendirmesinin ardından Companion yönetmen koltuğunu Drew Hancock devraldı. Senaryosunu da kaleme aldığı film, Hancock’un ilk yönetmenlik deneyimi olacak. Fakat hem Cregger hem BoulderLight Pictures ekibi, filmin yapımcı kadrosunda yer almakta.

Şu an için filmin oyuncu kadrosunda yer alacağı resmiyete kavuşmuş tek isim Jack Quaid. Geçtiğimiz yıl The Boys’un yanı sıra Scream 5 filminde de rol alan oyuncu, çeşitli Star Trek animasyonları için de mikrofon başına geçmişti. 

Oppenheimer, Superman…

Jack Quaid, merakla beklenen Christopher Nolan filmi Oppenheimer’ın da oyuncularından biri. İlk nükleer bombayı yaratan bilim insanı Julius Robert Oppenheimer’ın Manhattan Project bünyesinde atom bombasının geliştirilmesi sürecindeki rolünü konu edecek filmde Cillian Murphy başrolde. Hemen her Nolan projesinde olduğu gibi parmak ısırtan bir cast var önümüzde: Emily Blunt, Robert Downey Jr, Matt Damon, Rami Malek, Florence Pugh, Benny Safdie, Josh Hartnett, Dane DeHaan ve dahası… 21 Temmuz’da vizyona girecek filmin son fragmanını buradan izleyebilirsiniz.

Ayrıca süper kahraman âleminde de yeni maceralara atılacak Jack Quaid. Warner Bros. Animation’ın yeni animasyon dizisi My Adventures with Superman’de Quaid’i 20’li yaşlarının başlarındaki Clark Kent  / Superman’in sesi olarak duyacağız. Bir tür kendini keşfetme ve büyüme sancıları anlatısı sunacak seride Lois Lane’i Alice Lee, Jimmmy Olsen’ı da Ishmael Sahid seslendiriyor. 15 saniyelik teaser hemen burada.