Luaka Bop’tan yeni bir toplama: “The Time for Peace Is Now”

David Byrne’ün kurucusu olduğu ilham verici plak şirketi Luaka Bop, World Spirituality Classics ismini verdiği toplama albüm serisinin ikinci yayınını yapıyor.

Serinin ilk yayını olarak, 2017’de bir reissue olarak The Ecstatic Music of Alice Coltrane Turiyasangitananda albümünü yayınlayan Luaka Bop, bu kez 70’lerden titizlikle seçilmiş bir gospel derlemesiyle karşımızda. The Time for Peace Is Now albümünde çok bilinmeyen 45’liklerden seçilmiş 14 şarkıya yer veren Luaka Bop, yaptığı açıklamada bu şarkıların alışılmış gospellerde olduğu gibi din ve tanrı gibi kavramlar yerine insanlar ve bir arada varolmak gibi temalara değindiğini vurguluyor.

Şarkı seçkisi Greg Belson tarafından yapılan albümün plak baskısında New York Times yazarı Jonathan Lethem, gospel uzmanı Robert F. Darden ve papaz Keith L. Whitney’nin döneme ve gospel müziğine dair makaleleri de yer alacak.

“Bize dair gospel müziği” sloganıyla tanıtılan ve 13 Eylül’de yayınlanacak albümün detaylarına buradan ulaşabilirsiniz. Luaka Bop’un albümden paylaştığı ilk şarkı olan Willie Scott & The Birmingham Spirituals’ın “Keep Your Faith to the Sky” kaydına da aşağıdan kulak verilebilir.