POP - BAR - YAZ / Aylin Güngör

Aylin Güngör’ün yeni sergisi POP – BAR – YAZ farklı dönemlerde çektiği fotoğraflardan tematik bir seçki niteliğinde. Önceki sergisi This Magical Depression’da insanların etraflarına saçtıkları, artlarında bıraktıkları estetik tuhaflıklara, kırıklıklara yer veren Güngör, POP – BAR – YAZ’da bu sefer odağını insanların kendilerine çeviriyor.

İnsanların yalnız ve güruh hâllerini deniz kenarlarından binaların aralarına, yazdan kışa takip ediyor. Bunu yaparken de Japonya’dan Portekiz’e ufak bir dünya turuna çıkarıyor. POP – BAR – YAZ, insan yığınlarının istemsiz koreografilerini, yalnızların günlük rutin içerisindeki çabasız hâllerini bir araya topluyor.

Serginin alt başlığını Crowded House’un meşhur şarkısından bir alıntıyla, “Always Take The Weather With You” olarak atan Aylin Güngör, aslında insanların farkında olmadan yanlarında sürükledikleri ortak bir hissin izini de sürüyor.

Analog fotoğrafçı Aylin Güngör, İstanbul dışında aralarında Londra, Tokyo, Amsterdam ve Berlin gibi yerlerin de bulunduğu birçok şehirde kişisel sergiler düzenledi ve karma sergilere katıldı. 2014 yılında Oturduğum Yerden, 2016 yılında ise This Magical Depression fotoğraf kitaplarını yayımladı.

POP – BAR – YAZ, 23 Şubat – 23 Mart’ta Bant Mag. Havuz / Bina‘da.

Google Takvime Ekle

Bina

Adres:
Caferağa Mahallesi, Kadife Sk. No:26, 34710 Kadıköy
İstanbul
Türkiye
Telefon:
+902163308466
Web Sitesi:
https://www.instagram.com/bina.moda/