“The Sopranos” tema müziğinin bestecisi Jake Black hayata veda etti

The Sopranos dizisinin nefis giriş müziğini herkes hatırlıyor değil mi? Dizi tarihinin en çarpıcı jeneriklerinden birine eşlik eden “Woke Up This Morning”in bestecisi, Alabama 3 grubunun kurucularından Jake Black 21 Mayıs’ta hayata veda etti.

Alabama 3 üyeleri, Jake Black’in ölümünün üzerine Facebook’tan yaptıkları paylaşımda şu cümlelere yer verdiler:

“Dostumuz, yoldaşımız ve ruhani eğitmenimiz Jake Blake (The Very Reverend D.Wayne Love olarak da tanınır) aramızdan ayrıldı… Muazzam bir performansın ardından… Olağanüstü bilgeliğiyle D. Wayne bir üst seviyeye geçmek için uygun anın geldiğine karar vermiş olmalı… Acısız ve barışçıl bir geçiş oldu.”

İngiliz elektronik müzik grubu Alabama 3, 1995 yılında, kendi deyişleriyle, Irvine Welsch ve Trainspotting romanından ilhamla kuruldu. Geçtiğimiz Cuma günü Lancashire’da Jake Black’li kadrosuyla son konserini veren grup, en son 2016’da Blues isimli bir albüm yayınlamıştı.

Grubun en popüler şarkısı şüphesiz ki The Sopranos dizisinin tüm bölümlerinin başında kulak verdiğimiz (ve bir şekilde Leonard Cohen’e ait olduğu sanılan-ama değil!) “Woke Up This Morning”. Şarkının jenerikle birleşerek yarattığı büyü o kadar etkiliydi ki, bir şekilde ondan asla bıkmadık, bir kez bile sona sarmadık. Şimdi Jake Black’in anısına bu şarkıyı hatırlama, yeniden onunla sürüklenme vakti.