Zilberman’ın Genç Yeni Farklı 2024 seçkisi için başvurular devam ediyor

Zilberman’ın genç sanatçıları desteklemek ve onlara görünürlük kazandırmak amacıyla düzenlediği Genç Yeni Farklı seçkisi, 2023-2024 sezonunun son sergisi olarak Zilberman’ın Piyalepaşa’daki galeri mekânında ziyarete açılacak.

Her yıl düzenlenen Genç Yeni Farklı’da Zilberman tarafından yapılan açık çağrı sonucu yapılan başvurular değerlendirilecek. Seçici kurul, Kulturakademie Tarabya sanat direktörü Lena Alpozan, küratör Melike Bayık, koleksiyoner Latife Bayraktar, sanatçı Neriman Polat ve galeriyi temsilen Gizem Demirçelik’ten oluşuyor. 

Başvurular için son tarih 2 Haziran 2024. Seçilen işler, Genç Yeni Farklı 2024 adıyla 24 Temmuz – 30 Ağustos 2024 tarihlerinde sergilenecek.

Genç Yeni Farklı 2024 katılım koşulları

*Genç Yeni Farklı başvuruları her tür sanatsal malzeme ve stil ile üretilmiş işlere açıktır. 

*Başvuranların 1 Ocak 2024 tarihinde 35 yaşından gün almamış olmaları ve herhangi bir galeri tarafından temsil edilmiyor olmaları gerekmektedir.

*Sanatçıların daha önceki yıllarda gerçekleşen Genç Yeni Farklı sergilerinde işleri gösterilmemiş olmalıdır. 

Başvuru detayları ve şartnameye buradan ulaşabilirsiniz. Seçici Kurul değerlendirmesi tamamlandıktan sonra, işleri seçilen ve sergilenecek sanatçılar, 26 Haziran Çarşamba günü saat 17:00’den itibaren galerinin web sitesinden duyurulacak.