HBO Max’in uyku seansına Kate Winslet ve Priyanka Chopra Jones da katıldı

HBO Max, karakteristik sesleriyle akıllarda yer edinen birtakım ünlü isimleri kadrosuna katarak, popüler uygulama Calm‘la iş birliğine gitmişti. A World of Calm ismindeki seride, vücudunu sakinleştirmek ve zihnini yatıştırmak isteyenlere uyku desteği sağlamak amaçlı çeşitli hikâyeler anlatılacak. Hâlihazırda etkileyici olan seslendirme kadrosuna iki isim daha eklendi: Kate Winslet ve Priyanka Chopra Jonas.


1 Ekim’de yayına başlayacak A World of Calm “Modern hayatlarımıza güncel bir panzehir” sloganıyla duyurulmuştu. HBO Max, izleyicileri başka dünyalara sürükleyecek bir görsel yolculuğa çıkarma iddiasında. Nasıl hissetmek istendiğine göre şekillenen hikâyeler, yatıştırıcı ve sakin bir görsel/ses tasarımıyla, bilimsel veriler baz alınarak hazırlanmış. Hikâyeleri seslendirecek isimler arasında Mahershala Ali, Idris Elba, Keanu Reeves, Oscar Isaac, Nicole Kidman, Zoë Kravitz, Lucy Liu ve Cillian Murphy var.

Her bölümü 30 dakika olarak kurgulanan A World of Calm, geçtiğimiz mart ayından bu yana popülerleşen Calm uygulamasındaki “Sleep Stories” (Uyku öyküleri) anlatılarını ekrana taşıyacak. İddialı seslendirmen kadrosunun anlatılarına, her sese uygun olarak belirlenmiş, rahatlatıcı görseller eşlik edecek.

Şu sıralar Oscar yarışının favorilerinden olacağı konuşulan Ammonite filmiyle gündemde olan Winslet’i yakın gelecekte birçok ilginç yapımda izleyeceğiz. Bunlar arasında çekimleri Yeni Zelanda’da devam eden Avatar 2, küçük bir kasabada geçecek polisiye dizi Mare of Easttown ve II. Dünya Savaşı sırasında Vogue dergisi için çektiği fotoğraflarla tanınan Elizabeth “Lee” Miller’ı konu edecek biyografik film Lee var.

Hindistanlı oyuncu Priyanka Chopra Jonas’ın da önünde epey kabarık bir takvim bulunuyor. Merakla beklenen The Matrix 4’da kamera karşısına geçecek Chopra Jonas, Ramin Bahrani’nin çekimleri tamamlanan yeni filmi The White Tiger’da başrolde. Kendisini Robert Rodriguez imzalı fantastik aksiyon filmi We Can Be Heroes’da da izleyeceğiz.