2023: Türkiye sinemasından 7 film

En köklü festivallerde bile işleyen sansür mekanizmalarının nasıl da sektöre gölge düşürebildiğine şahit olduğumuz bir sinema yılının ardından.

2023: En iyi 75 film

Hollywood’daki hak mücadelesinin meyvelerini verdiği, auteurlerin festivallere damgasını vurduğu, Barbenheimer çılgınlığının tüm dünyayı ele geçirdiği bir senenin ardından geleneksel 75 film listemiz karşınızda.

2023: En iyi 100 yabancı albüm

Geride kalan yılla hesaplaşmamız, bir Bant Mag. geleneği olarak müzik kanadında başlıyor.  Çalma listemizi açın ve arkanıza yaslanın…

2022: Yerli sahneden 60 albüm

Tematik anlatılar, doğaçlama seansları, bol nüanslı dans maratonları, Anadolu etkileşimleri, baş döndürücü hiperpop prodüksiyonları, ev stüdyolarından sızanlar…

2022: En iyi 30 podcast

Hollywood’a, NBA’e ya da MasterChef’e derinlemesine bakışlar, iz bırakmış albümlerin kayıt arkaları; tematik incelemeler, gizem öyküleri, gündelik tespitler ve dahası…

2022: Gündemimizden 50 kitap

50 kitap seçkimiz 2022’de Türkçede basılmış kitaplardan oluşuyor. Kurmacalar ve kurmaca olmayanlar bir arada.

2022: En iyi 10 komedi dizisi

Nefis Sicilya manzaraları, kaos hâkimiyetinde hastane koridorları, ince ruhlu bir korsan, dehşet saçan bir bebek…

2022: En iyi 10 dram dizisi

Zenofobi, saray entrikaları, ajan maceraları, kalp çarpıntıları, gastronomi… Komedi – dramanın kesişim kümesi olan, “dramedi” kategorisinden kimi yapımlar da burada.

2022: En iyi 75 film

Neredeyse son âna kadar dengelerin değiştiği hararetli bir oylama sürecinin ardından, geleneksel 75 film listemiz huzurlarda.

2022: En iyi 10 suç dizisi

Gizli istihbarat teşkilatları, hapishane muhbirleri, sistematik yolsuzluklar, tekinsiz nöbetler ve Stockholm sendromu ve dahası.